DRAMA U PEKINGU: Kinezi i Poljaci odigrali prvi produžetak na Mundobasketu, EVO ko je SLAVIO, a ko TUGOVAO!

02.09.2019. 16:42
Kina
Kina
Neverovatna utakmica.

U drugom kolu grupe A, posle produžetaka domaćin prvenstva Kina poražena je od Poljske posle produžetaka 76:79 (25:15, 10:24, 19:18, 18:15, 4:7). Ovo je Kinezima prvi poraz na šampionatu, dok je Poljska zabeležila i drugu pobedu i ima stoprocentan učinak.

POBESNELI ĐORĐEVIĆ: Vodilli smo 50 RAZLIKE, ali NIJE mogao da se SUZDRŽI

BIĆE NEREŠENO: Piksi izdominirao, njegova prognoza za meč Srbije je APSOLUTNI hit!

MUNDOBASKET: Moćna Srbija se ŠALILA sa Filipinima, Bjelica se vratio na MONSTRUOZAN način! Sledi meč ODLUKE (VIDEO+FOTO)

Na startu utakmice Kina je dominirala, i već nakon prve četvrtine imala je dvocifrenu razliku. Veliki preokret se desio u drugoj četvrtini, Poljska se trgla i neočekivano rezultat preokrenula u svoju korist, na odmor Poljaci su imali plus četiri 35:39.

U nastavku meča očekivalo se da će domaćin krenuti svim silama da vrati prednost na svoju stranu, međutim Poljaci se nisu dali, te se pred zadnju deonicu otišlo sa plus tri u korist gostiju.

Neizvesna završnica je viđena u poslednjem periodu, rezultatska klackalica odvijala se do samog kraja. Pri rezultatu 72:71 sedam sekundi pre kraja Kina je imala napad, međutim Poljaci kradu loptu koja ih je odvela na liniju slobodna bacanja. Damijan Kulig imao je sve u svojim rukama, ali je šutirao 1/2, utakmica je otišla u produžetke 72:72.

Drama u produžecima se nastavila, mnogo nervoze i grešaka na obe strane. Domaća reprezentacija je ponovo napravila glupost pri rezultatu 76:78, nekoliko sekundi pre kraja, identična situacija, izvodi se aut, izgubljena lopta, Poljaci na liniji slobodnih bacanja. Gosti su na kraju slavili rezultatom 76:79.

Jijanlijan Ji je bio najefikasniji igrač svoje ekipe sa 24 poena, Mateus Ponitka sa 25 i Džej Sloter sa 22 poena predvodili su Poljsku do pobede

Kina u sledećom kolu dočekuje selekciju Venecuele, nastavlja borbu za narednu rundu. Poljaci će za protivnika imati reprezentaciju Obale Slonovače, i pokušaće da ostanu neporaženi u grupnoj fazi Svetskog prvenstva.

Pogledajte kako izgleda Melisa Sata, supruga fudbalera Kevina Princa Boatenga..