PRIPREME ZA MUNDOBASKET: Srbija DOMINIRA na krilima Bogdanovića i Jokića (VIDEO)

12.08.2019. 19:53
Košarkaška reprezentacija Srbije
Košarkaška reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Igra se kao za bodove.

Košarkaši Srbije vode na poluvremenu u Kaunasu protiv selekcije Litvanije rezultatom 45:37 (20:22, 25:15), posle prvog poluvremena. Domaći su bolje otvorili meč i vodili u prvoj četvrtini, ali su Orlovi napravili preokret u drugom periodu na krilima Jokića i Bogdanovića.

NESTEROVIĆ VERUJE SAMO BOGDANU: Bogdanović je SAVRŠEN spoj ova dva naša LEGENDARNA košarkaša

MA, KAKVI AMERI: Kari OTKRIO ko je GLAVNI favorit na Mundobasketu i ŠOKIRAO sve

ALEKSEJ NA IVICI SUZA: Šved kao Teodosić, PROPUŠTA Mundobasket (FOTO)

Litvanija je bolje otvorila meč. Na krilima Jonasa Valančijunasa domaćini su brzo stigli do pet poena prednosti (11:6), a razlika je porasla i na maksimalnih "plus devet" (20:11). Ipak, tada su se Orlovi razigrali, krenuo je i Bogdan da pogađa, pa smo se brzo vratili u rezultatski egal, dok je period završen prednošću Litvanaca od dva poena - 22:20.

Drugu četvrtinu obeležila je izjednačena i tvrđa igra sa znatno sporijim ritmom i većim brojem faulova. Srbija je povela posle slobodnih bacanja Jokića (32:30), a od tada je Džoker ušao i u poenterski ritam, pored briljantnih asistencija koje je delio u prvoj četvrtini. Posle dve vezane Bogdanovićeve trojke izabranici Saleta Đorđevića stigli su do osam poena viška, a prednost su uspeli da zadrže do odlaska na veliki odmor.

U redovima Srbije najefikasniji je Bogdan Bogdanović sa 11 poena, dok je Jokić dodao šest, uz tri skoka i dve asistencije.

Najefikasniji Litvanac u prvom poluvremenu bio je Valančijunas sa 11 ubačenih koševa, dok ga je Sabonis pratio sa devet.

Pogledajte kako izgleda naša TV voditeljka Nina Seničar, bivša devojka italijanskog napadača Marka Borijela