02.09.2019. 12:21
Tunis
Tunis

Sigurna pobeda Tunižana.

U drugom kolu grupe C, Tunis je lako izašao na kraj sa Iranom i zabeležio prvu pobedu na šampionatu posle katastrofalnog poraza od Španije 79:67 (29:19,15:16, 15:13, 20:19). Reprezentacija Irana upisala je i drugi poraz, i samim tim su izgubili sve šanse za prolaz u narednu rundu šampionata.

Neverovatan podatak dolazi sa ove utakmice, prva petorka navodnog domaćina postigla je 77 od 79 poena svoje ekipe. Dakle, klupa Tunisa je postigla svega dva poena.

Brutalna partija igrača Venecuele slomila Obalu Slonovače! (VIDEO)

AJDE DA PI*KI* U CIK ZORE: NBA zvezda OGORČENA na čelne ljude FIBA

Srbija je DEKLASIRALA Angolu, EVO šta su Italijani uradili u duelu sa njima! (VIDEO)

Ubedljiva prva četvrtina Tunižana nagovestila je u kom će smeru ići ova utakmica, na kraju prvog perioda Iranci su bili u zaostatku od 10 poena. U nastavku utakmice nastavilo se u istom tempu, da bi na odmor Tunis otišao sa plus 9 (44:35).

Drugo poluvreme se nastavilo u istom ritmu, na momente je Iran pretio, pogotovo u poslednjoj četvrtini kada je stigao na minus pet, na kraju koncentrisanija je bila reprezentacija Tunisa, i utakmica se završila sa plus 12 (79:67).

Salah Mežri predvodio je Tunis sa 22 poena (5/9 za tri) uz 15 skokova, pratio ga je Majkl Rol sa 18 poena. U poraženoj reprezentaciji istakao se Eron Geramipur, postigao je 18 poena.

U poslednjem kolu grupe C, Tunis će tražiti pobedu nad Portorikom i prolazak u narednu rudnu Svetskog prvenstva. Iranci će igrati za čast i pokušati da se što bolje suprostave favorizovanoj Španiji.