19°C
08.05.2024.
117.1207
109.0205

UZALUD SUDIJE KANAĐANKAMA Srpske košarkašice zabeležile OGROMNU POBEDU na startu

26.07.2021. 12:15
Kanada - Srbija
Kanada - Srbija / Izvor: Profimedia

Ovo je bilo jako bitno.

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije uspešno je započela svoj put na Olimpijskim igrama. Naše devojke su slavile rezultatom 72:68 protiv Kanade.

ČILIĆ ZAVRŠIO ODISEJU U JAPANU Jedva prošao 267. igrača sveta, ali Španac mu presudio

NOVAK BOMBARDOVAO IZ SVIH ORUŽJA: Đoković u trećem kolu Olimpijskih igara

BOGDANOVA HIT REAKCIJA Kad je video šta je uradio Dončić, ODMAH SE JAVIO - ovim je sve rekao

Krenulo je dobro, bilo je 5:0 za Srbiju, ali je rival brzo izjednačio. Sledećih pet minuta igralo se koš za koš, uz jake odbrane, ali i uz dosta nervoze i grešaka na obe strane. Prvu četvrtinu smo rešili u svoju korist sa plus 16:13.

Drugu deonicu smo krenuli vođstvom 20:13. Tandem Vasić - Stanković funkcioniše tako da je na semaforu ubrzo stajala najveća prednost - 25:15. Na kraju prvih 20 minuta bilo je 36:28 za Srpkinje.

Kanada je bolje počela treću četvrtinu - 8:2. Za sedam minuta naše slabe i neorganizovane (21 izgubljena lopta), postigle su samo dva poena i vratile protivnice u igru. Ubrzo je stiglo izjednačenje 38:38, a u poslednju čevrtinu se i ušlo takođe sa jednakim brojem poena. Bilo je 45:45.

Poslednja deonica je počela trojkom Ivon Anderson, ali je onda usledila rezultatska klackalica i tek su srpske košarkašice sa nekoliko vezanih trojki uspele da se otcepe oko tri i po minuta pred kraj i izvojevaju rezultat 64:58. Još jedna trojka Ane Dabović je bila više nego bitna i donela nam je 67:50.

Na 1:53 se desila jedna vrlo, vrlo diskutabilna odluka i posle dugog gledanja snimka sudije su svirale nesportsku ličnu grešku Srbiji i to je zaista bio poklon reprezentaciji Kanade.

Ni to im nije pomoglo, naše košarkašice su privele posao kraju i slavile rezultatom 72:68.

SRBIJA: Anderson 12, Bruks 9, Crvendakić 10, Dabović 11, Stanković 4, Butulija, Čađo, Dugalić, Jovanović, Krajišnik 10, Škorić, Vasić 16.

KANADA: Amijer 2, Ajim 2, Karleton 7, Nurs 16, Pelington 2, Ačonva, Aleksander, Koli 12, Edvards, Filds 19, Gušer, Rejnkok Ekunve.

Pored Srbije i Kanade u grupi A se nalaze Španija i Južna Koreja. Evropska selekcija slavila je u prvom susretu u ovoj grupi rezultatom 73:69. Naše devojke igraju naredni meč protiv Španjolki u četvrtak od 10:20 časova.

Podsetimo, plasman u četvrtfinale obezbediće po dve prvoplasirane ekipe iz sve tri grupe, kao i dva bolja trećeplasirana tima.