BARAKUDE POTOPILE DELFINE: Hrvatska bolja od Srbije u derbi klasiku!

31.07.2021. 09:37 16:09
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Vaterpolo reprezentacija Srbije / Izvor: Reuters
Bolja igra rivala.

Vaterpolo reprezentacija Srbija upisala je drugi poraz na Olimpijskim turnirama u Tokiju. Delfini su poraženi od selekcije Hravtske rezultatom 14:12.

BITKA ZA BRONZU: Đoković - Karenjo Busta 1:0 (UŽIVO)

PRILIKA ZA MEDALJU: Andrea Arsović se plasirala u finale, Sanja Vukašinović na 25. mestu

TIJANA KAKVU NISMO ZNALI Poznata po prirodnoj lepoti, ovako šampionka izgleda SA ŠMINKOM! A tek u kupaćem - ZALUDELA MUŠKARCE (FOTO)

Furiozno su krenuli Hrvati u ovaj meč. Meč su otvorili sa tri gola i poveli sa 0:3. Pogađali su Joković sa dva i Bušlje sa jednim golom.

Nisu uspeli izabranici Dejana Savića da se saberu u odbrani u početnim minutima, veliki problem po strani pravile su "Barakude". Međutim, kada su Delfini uspeli da malo primire loptu, polaku su počeli da nameću svoj nivo i ritam igre. Prednost Hrvata prvi je umanjio Jakšić.

Dizala se Srbija sve više u odbrani, izticao se i golman Delfina Gojko Pjetlović. U samoj završnici prve deonice igre Filipović je, sekund pre isteka vremena, uspeo da savlada Bijača i smanji prednos Hrvatske na 3:5.

U prvom napadu druge deonice Filipović je ponovo savladao Bijača i najavio preokret u ovom meču. Odigrala je Srbija sjajnu drugu četvrtinu, nismo dozvolili da se "Barakude" odlepe rezultatski. Izjednačili su izabranici Dejana Savića na 8:8.

Usledio je pad u odbrani i Hrvati su za nepun minut uspeli da postignu dva gola i ponovo se odlepe.

Imali su na tri minuta do izabranici Ivice Tucaka predsto od +5, ipak usledila je serija Srbije predvođena Rašovićem i Prlainovićem.

Ipak to nije bilo dovoljno, odbranio je golman Bijač poslednji napad Srbije i tako stavio tačku na ovaj meč.

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske
Vaterpolo reprezentacija Hrvatske / Izvor: Reuters

Hrvatskoj je ovo treča pobeda dok su zabeležili i dva poraza na Olimpijskom turniru. Srbija, sa druge strane, ima dve pobede i dva poraza.

U narednom kolu, srpski Delfini će se boriti sa selekcijom Crne Gore. Taj meč je na program u ponedeljak (02.8) od 7 časova ujutru po srednjeevropskom vremenu.

Detaljniji tok meča Srbija - Hrvatska možete pročitati u nastavku teksta.

SRBIJA - HRVATSKA 12:14

4/4

KRAJ MEČA!!!
Hravtska je zabeležila treću pobedu na Olimpisjkim igrama. Srbija ostaje na dve pobede i dva poraza.
8. Minut
Brani Bijač u poslednjem napadu! Nema više vremena, Hrvatska odnosi pobedu u ovom meču.
12:14
RAŠOVIĆ POGAĐA!!!! Koristi Srbija igrača više!
11:14
Rašović je krunisao dobru akciju Delfina!
10:14
Smanjena prednost Hrvatske. Prlainović pogađa!
9:14
Ovo je sada velika prednost za Hvratsku! Veliki pad u odbrani Srbije.
9:13
Bukić još jednom precizan! Njegov treći gol!
9:12
Pogađa Ranđelović! Njegov prvi gol.
8:12
Barakude odlaze na plus 4! Srbija pogađa prečku!
8:11
Pogađaju Hrvati sa leva! Barakude ponovo na +3!

3/4

KRAJ 3/4
Barakude i dalje u vođstvu! Ova deonica odigrane je nerešeno 4:4
8:10
Srbija nije iskoristila napad! Bukić koristi dobru akciju i Hrvatska ponovo na +2.
8:9
Obradović postiže gol! Njegov treći gol iz isto toliko pokušaja. Hrvatska opet vodi
8:8
IZEDNAČENJE!!!

8:7
Mandić pogađa mrežu!!! Srbija na -1!
8:6
Jakšić ponovo POGAĐA!!! Ipak sa druge strane uzvraća Joković, svojim trećim golom.
7:5
JAKŠIĆ POGAĐA!! Srbija na dva gola zaostatka 7:5.
7:4
Pogađa Vukičević i Hrvatska ide na 7:4. Prethodno je Bijač odbranio napad Srbije sa igračem više.

2/4

KRAJ 2/4
Hrvatska i dalje u vođstvu! Ipak ne toliko ubedljivo kao u 1/4! Ovaj meč u nastavku obećava žestoku borbu!
4:6
Koriste Hrvati polu-kontru! Pogađa Obradović.
7. Minut
BRANI BIJAČ!!! Još jedna sjajna odbrana hrvatskog golmana! Nije uspeo da ga savlada Prlainović i sa igračem više.
6. Minut
Gola nema više od tri minuta! Srbija sjajno igra odbranu ali se i Hrvatska sve bolja na tom planu.
6. Minut
Sjajno se otvorio Jakšić i uputio udarac ka golu ali je sjajni golman Hrvata - Bijač uspeo da sačuva svoju mrežu.

4. Minut
Sjajna odbrana Pjetlovića!!! Ne uspevaju Hrvati da se ponovo rezultatski odlepe!
3. Minut
Još jedna sjajna odbrana Srbije!!! Imali su Delfini priliku da poravnaju rezultat ali Mandić nije iskoristio priliku sa 2. metra.
4:5
GOOL - FILIPOVIĆ!!! Sjajno nastavlja kapiten i u nastavku. Hrvatska samo na +1!

1/4

KRAJ 1/4
Hrvatska vodi 3:5 ali se Srbija uzdiže u odbrani!
3:5
Filipović pogađa!!! Sekund pre kraja prve četvrtine kapiten smanjuje prednost Hrvata!
6. Minut
Sjajna odbrana Srbije! Filipović je sprečio ovaj napad. Trebaju nam ovakve odbrane!
2:5
Pjetlović koristi igrača više! Hrvatska i dalje na +3
1:5
Ponovo dobar napad Barakuda!
1:4
Sjajna kontra Hrvatske - Garsija povećava prednost Hrvata!

1:3
JAKŠIĆ POGAĐA ZA SRBIJU!!!
03. Minut
3:0 za Hrvatsku!!! Furiozan start Barakuda! Andro Bušlje!
02. Minut
0:2 POGAĐA PONOVO JOKOVIĆ! Sa desnog krila, sada. Hrvatska je u ovom napadu imala dva igrača više.
01. Minut
VODI HVRATSKA!!! Gol je postigao Maro Joković. Dugo se nameštao sa distance i poslao loptu iza leđa Pijetlovića.