ČUDO NEVIĐENO: Brazil očitao lekciju Srbiji, junak "karioka" Slobodan Soro! (FOTO)

11.08.2016. 01:34 14:38
Golman Brazila Slobodan Soro na utakmici sa Srbijom
Golman Brazila Slobodan Soro na utakmici sa Srbijom / Izvor: Reuters
Senzacija u Riju.

Čudo se dogodilo, svetski i evropski šampion Srbija izgubila je od Brazila u trećem kolu olimpijskog turnira u Rio de Žaneiru rezultatom 6:5 (0:2, 3:1, 2:0, 1:2! Junak trijumfa domaćina bio je nekadašnji reprezentativac Srbije Slobodan Soro koji je sa 13 odbrana bio nepremostiva prepreka za šutere naše reprezentacije.

Nešto neshvatljivo dešava se sa srpskim "delfinima". Selekcija koja je suvereneo stigla do svetske i evropske krune i koja je na papiru prvi favorit za osvajanje Olimpijskih ne može da se prepozna na turniru u Riju. Da li je u pitanju psihološki pritisak ili loše tempiranje forme, tek Srbija posle tri kola NEMA POBEDU, već samo dva osvojena boda.

Vaterpolisti Srbije na utakmici sa Brazilom
Vaterpolisti Srbije na utakmici sa Brazilom / Izvor: Reuters

OLIMPIJSKA SATNICA SRBA: Popravni za Ivanu Maksimović

Plasman u četvrtfinale je doveden pod znak pitanja, a nije se tako činilo posle uvodnih osam minuta duela sa Brazilom.  Srbija je vodila sa 2:0 pogocima Filipa Filipovića i Save Ranđelovića, sredinom druge četvrtine bilo je 3:1 za naš tim, ali onda je usledio potop. Izabranici Dejana Savića nisu uspeli d apostignu gol sve do pet minuta do pred kraj utakmice trećeg kola, a mrežu domaćina začarao je Soro. Bivši golman Srbije branio je kao u transu, očigledno imajući veliki motiv da pokaže kako se Srbija lako odrekla.

Motivisani domaćin, koji sa klupe predvodi čuveni trenerski vuk Ratko Rudić, uspeo je da iskoristi sve mane ranjenog favorita, uspeo je da povede sa 5:3, ali je Srbija na suvi kvalitet izjednačila u finišu pogocima Stefana Mitrovića i Slobodana Nikića.

Majstorija Parkera srušila Srbiju, najteži rival čeka "orlove" u četvrtfinalu! (VIDEO)

Kada se činilo da će se Gocić i ekipa treći put u tri utakmice provući, usledio je šok, s obzirom na to da je domaćiniz peterca poveo sa 6:5 na samo 46 sekundi do kraja golom Gimaraeša i to je bio kraj.

Da li će ovaj šamar ostaviti posledice? Odgovor ćemo dobiti već u subotu, rano ujutru, kada je na programu duel sa Australijom. Duel koji će odrediti da li će se Srbija plasirati u nokaut fazu Olimpijskih igara. "Pu-pu", ali moramo da razmišljamo i o najgorem scenariju posle horora koji smo preživeli u uvodnim danima Igara u Riju.