BEZ POBEDE ZA KRAJ: Srpkinjama ponestalo snage kad je bilo NAJPOTREBNIJE (FOTO)

14.08.2016. 16:30
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Reuters

Srbija je u prethodnim mečevima pobedila Kinu, Italiju i Portoriko, ali i izgubila od Amerikanki.

Odbojkaškice Srbije poražene su u poslednjoj utakmici grupne faze na Olimpijskim igrama. Naš nacionalni tim izgubio je od Holandije, a rezultat je bio 3:2 (25:22, 25:20, 22:25,18:25, 15:8). Posle zaostatka od dva seta, srpska reprezentacija je izjednačila, ali je u odlučujućoj deonici poklekla. Posle ovog meča Srpkinje su treće u grupi B, a ime rivala u četvrtfinalu (plasman obezbeđen ranije) saznaće posle konačnog raspleta u grupi A. Mogu da igraju sa Ruskinjama ili Brazilkama.

Posle dva izgubljena seta, Srpkinje su u trećem krenule silovitije, pa se na drugi tehnički tajm-aut otišlo sa prednošću od 16:7. Međutim, Holanđanke su počele polako da smanjuju prednost, pa je posle 19:15 selektor Zoran Terzić tražio tajm-aut. Ubrzo su stigle i na "minus dva" (19:17). U samoj zavrnici treće deonice bilo je neizvesno. Holanđanke su smanjile na 23:22, ali je na kraju ipak bilo 25:22 u korist našeg tima.

ISPISALA STRANICE ISTORIJE: Portorikanki OLIMPIJSKO ZLATO! (FOTO)

Srpkinje su na početku četvrtog seta povele sa 6:1, a nešto kasnije i na 9:2. U nekoliko situacija je tražen čelendž, pa je u jednoj situaciji holandski selektor bio u pravu - 17:13. Ipak, Srpkinje su vezale dva poena, za 19:13. Posle nekoliko minuta, imale su sedam set lopti i iskoristile drugu (25:18).

U odlučujućem setu, Holanđanke su povele sa 3:1, a zatim i sa 6:3. Terzić je tada tražio tajm-aut, ali to ništa nije promenilo. Ubrzo je bilo i 8:3. Seriju su nastavile, do 12:14, a tome su "kumovale" i greške Srpkinja. Na kraju je bilo 15:8.

KOPIRAO NAŠU LEGENDU: Pogledajte KAKAV POTEZ je uradio odbojkaš Francuske (VIDEO)

Podsetimo, ranije u grupi Srbija je pobedila Kinu, Italiju i Portoriko. Samo su Amerikanke bile bolje. A sada i Holanđanke.