DVOKORAKOM U ČETVRTFINALU: Srbija razbila Senegal, sledi (ne)moguća MISIJA (FOTO)

14.08.2016. 20:57
Tamara Radočaj
Tamara Radočaj / Izvor: Reuters

Izabranice selektorke Marine Maljković ostvarile drugi trijumf na olimpijskom turniru.

Najbolje košarkašice Srbije savladale su u okviru 5. kola grupe „B“ selekciju Senegala i plasirale se u četvrtfinale olimpijskog turnira u Riju. Izabranice selektorke Marine Maljković su posle tri startna poraza (Španija, Kanada, SAD) došle do drugog trijumfa.  Srbija– Senegal 95:88 (27:15, 28:28, 21:23, 19:22)

Srbija je odlično počela utakmicu, brzo stigla do dvocigrenog vođstva, a u 15. minutu povela sa rekordnih 47:27. Međutim, uporna selekcija Senegala dugo je odbijala da potpiše kapitulaciju. Šampionke Afrike smanjile su na početku drugog poluvremena 55:48, pretile do samog kraja, ali više od toga nisu mogle.

Najefikasnija u redovima naše reprezentacije bila je Sonja Petrović sa 20, Jelena Milovanović ubacila je 18, dok su Ana Dabović i Nikolas Pejdž ubacile po 15.

Protivnik košarkašica Srbije u četvrtfinalu biće selekcija Australije koja je dobila svih pet mečeva u grupi "A".

U nastavku teksta možete se podsetit svih dešvanja iz minuta u minut:

IV ČETVRTINA

40. minut: Kraj - 95:88.

39. minut: E sad je valjda gotovo. Sara Krnjić za 95:83

38. minut: Srbija čuva dvocifrenu prednost - 91:81.

35. minut: Ana Dabović čuva prednost Srbije - 87:74.

34. minut: Jelena Milovanović završava kontru uz faul Pogađa i slobodno bacanje za 83:70.

33. minut: Senegalke su neviđeno uporne. Smanjuju na 78:70.

31. minut: Astu Traore zaradila je četvrtu ličnu grešku.

III ČETVRTINA

30. minut. Sjajan prodor Saše Čađo! Srbija vodi 76:63. Senegalke pogađaju novu trojku - 76:66.

28. minut: Sve bolja odbrana naših košarkašica. Zaustavile su sve igračice protivnice, osim sjajne Astu Traore. Zsa nje nema rešenja

Sonja Petrović
Sonja Petrović / Izvor: Reuters

26. minut: Srbija ponovo ima dvocifrenu prednost. Sonja Petrović pogađa trojku - 69:58.

25. minut: Tehnička greška Sonji Petrović zbog "flopinga", iako je dobila jak udarac!

Marina Maljković
Marina Maljković / Izvor: Reuters

24. minut: Trojka Ane Dabović u poslednjoj sekundi napada - 62:53

22. minut: Senegal serijom 5:0 smanjuje na 55:48!

II ČETVRTINA

20.minut. Aja Traore  novom trojkom postavlja konačan rezultat prvog poluvremena - 55:43.

19. minut: Puno grešaka sa obe strane u završnici prvog poluvremena.

18. minut: Borbene Senegalke ne pomišljajuna predaju. Smanjile su na 49:36. Tajm-aut Marine Maljković.

17. minut: U igru je ušla i mlada Dragana Stanković, najviša igračica naše reprezentacije.

15. minut: Još jedna ubitačna kontra. Egzekutor Ana Dabović. Velikih "+20" - 47:27.

14. minut: Trojku pogađa i Nevena Jovanović - 42:27

12. minut: Senegalke pogađaju drugu trojku, ali istom merom uzvraćju Danijel Pejdž i Dajana Butulija - 37:20.

Danijel Pejdž
Danijel Pejdž / Izvor: Reuters

I ČETVRTINA

10. min: Sanja Petrović na kraju prve četvrtine pogađa za ubedljivij 27:15

9 min: Munjevita kontra. Saša Čađo poentira za 23:15.

8 min: Jelena Milovanović pogađa trojku. Srbija vodi 19:13.

3 min: Bolje su meč počele izabranice Marine Maljković, povele su protiv Senegalki sa 6:2 uz četiri poena Sonje Petrović.

SRBIJA – SENEGAL 95:88 (27:15, 28:28, 21:23, 19:22)

SRBIJA: Radočaj 6, Petrović 20, Čađo 2, Krnjić 2, Jovanović 7, Milovanović 18, Butulija 8, Crvendakić, Stanković 2, M. Dabović, A. Dabović 15, Pejdž 15.

SENEGAL: Tiam, Traore 12, Dieme, Dieng 11, Dijuf 3 ,Vane, A. Traore 31, Dijara 5, Mame Maria 2, Ture, Roše 2, Fal 16.