OVO SE ZOVE KOMPLEKS! SRBIJA DEMOLIRALA Hrvatsku i OSVOJILA olimpijsko zlato

20.08.2016. 22:25
Vaterpolo
Vaterpolo / Izvor: Reuters

Naši vaterpolisti slavili protiv komšija 11:7!

Posle velike borbe, istine, ne lepe za gledanje Srbija u Riju upisuje drugu zlatnu medalju, a naši vaterpolisti oko vrata stavljaju jedinu koja im od igranja pod ovom zastavom nedostaje. Srbija je konačno osvojila olimpijski turnir. Srbija je u Riju, u finalu pobedila arhi rivala - Hrvatsku 11:7 (3:2, 3:1, 3:2, 2:2).

Vaterpolo

Vaterpolo

Vaterpolo

Dva početna remija i poraz od Brazila u grupi mnoge je pokolebao i naveo da razmišlja da je jedna sigurna medalja s Igara otišla... Otišla nekome drugome. Međutim, srpski vaterpolisti, svetski i evropski šampioni rešiše da razuvere sve koji su sumnjali. Dizanje forme i igre počeo je na 2:5 protiv Japana. Počeo i maksimum doživeo kada je trebalo - u finalu protiv Hrvata.

Da se razumemo, u bazenu se vodila najveća sportska bitka, kako rekoše naše komšije - "bitka svih bitaka", ali samo u vodi. Samo jer su vaterpolisti obe reprezentacije sjajni prijatelji van bazena i nikada nisu hteli da se njihov "sukob" prenese u neke druge sfere života. Malobrojna publika nije uživala u igri, ali valjda zna gde su došli i šta da gledaju.

SRBIJA - Hrvatska 11:7
SRBIJA: G. Pjetlović, Mandić 4 (4/6 šut), Gocić 1, Ranđelović, Ćuk, D. Pjetlović 2, Nikić 1, Aleksić, Jakšić, Filipović 2 (2/5), Prlainović (0/3), S. Mitrović 1, B. Mitrović (12 odbrana).
HRVATSKA: Pavić, Burić 1, Petković, Lončar, Joković, Bukić, Macan, Bušlje, Sukno 3, Krapić, Šetka, Garsija 2, Bijač.

Naši vaterpolisti su bili manje nervozni, pre svega u napadu, dok je Bane Mitrović odbranama toliko demoralisao protivnika da je i 30 odsto šuta Hrvata "puna kapa". Odbrana je funkcionisala veoma dobro, pa protivnik ni kada je imao igrača više nije znao kako da dođe do slobodnog šuta. Posle prvih 16 minuta igra imali smo tri gola viška (6:3), a u 20. minutu smo imali priliku da prednost povećamo na četiri gola i, možda, već tada rešimo meč. No, sve je i dalje funkcionisalo kako je Dejan Savić planirao. Opet, Hrvati su dobro čuvali Filipovića i Prlainovića, ali naša maštovitost u igri je bilo krucijalno u ovoj utakmici. Kada je Filipović dao drugi gol, 19 na turniru, Srbija je povela 8:4 i, ispostaviće se, obezbedila prednost koja je donela dugo čekano zlato. Olimpijski zlato.

4. ČETVRTINA

1. min - Hrvati stižu opet do lopte... Faul u napadu. GOOOOOOL za Srbiju - 10:5.

2. min - Sukno - treći gol (6:10).

3. min - Sukno pogađa prečku... Jakšić, na drugoj strani, pravi faul u napadu. Greše i Hrvati. Opet mi pravimo "kontra" faul.

4. min - Duško Pjetlović ide na "pauzu" od 20 sekundi zbog faula. Tucak ponovo traži tajm-aut. Još jednom smo se odbranili.

5. min - Dugo smo bez gola... Bez dobrog šuta... 4. minuta pre kraja imamo 10:6. Sukno greši, tj. promašuje.

5. min - Mandić... GOOOOOL!!! 11:6! Njegov četvrti gol. Zlato je sve bliže.

6. min - Mitrović brani 11 šut (11/17). Nema našeg gola... Hrvati smanjuju na 7:11 (Garsija).

7. min - Faul Hrvata u napadu... Sve je gotovo i samo se čeka kraj, konačan rezultat i početak slavlja!

3. ČETVRTINA

1. min - Hrvati imaju prvi napad... Damir Burić "probija" Mitrovića... S krila...

3. min - Nismo iskoristili prvi napad i igrača više. Nije uspela lepo zamišljena kombinacija. Hrvati prave "kontra" faul... BOMBA Filipovića za 7:4.

4. min - Mitrović brani!!! Opet s igračem manje... "Svi u napad" čuje se u Akvatik centru... No, ne koristimo priliku da "pobegnemo". Opet isključenje za nas... Tajm-aut traži Tucak.

5. min - Promašaj Hrvata!

6. min - Filipović sam... Šut i gol za 8:4. Tucak menja golmana - Pavić ulazi, Bijač izlazi.

7. min - Sukno pogađa s igračem više. Tajm-aut Srbija na 1:20 pre kraja treće deonice.

8. min - Šrauba Mandića za 9:5!

POLUVREME

1. min - Živko Gocić osvaja prvu loptu, ali Prlainović udvojen, gubi loptu. I Srbija ima odgovor.

2. min - Izblokiran šut Filipovića. Još jedna odbrana Mitrovića. Gocić isključen... Hrvati ponovo greše.

3. min - Nema loba Mandića... i dalje je 3:2 za nas. Mitrović knjiži četvrtu odbranu.

4. min - Nismo iskoristili igrača više, ali onda, kada su Hrvati počeli da nas pritiskaju i vraćaju ka našem golu, Nikić se otvara, dobija loptu i daje gol za 4:2. Mitrović opet brani.

5. min - Pogađaju i Hrvati, s igračem više. Dušan Mandić "buši" golmana Hrvata.

5. min - Gocić u "padu" hvata Bijača i lobom uvećava našu prednost - 5:2.

8. min - Prlainović isključen... Ništa. Odbranili smo se. Dejan Savić traži tajm-aut.

1. ČETVRTINA

Počela je bitka za zlato! Prvi napad ima Hrvatska...

2. min - Prva naša odbrana je bila odlična, a prvi šut najboljeg strelca Igara Filipa Filipovića brani, možda i najbolji golman na turniru - Bijač. Ipak, s igračem više postižemo prvi gol - Pjetlović.

3. min - Po promašaj na obe strane. 1:1 Sukno.

4. min - Bane Mitrović brani. Dušan Mandić pogađa za 2:1 za Srbiju.

5. min - Mitrović "skida" još jedan zicer Hrvata. S igračem više. Mitrović na drugoj strani pogađa za 3:1. Tajm-aut za Hrvate.

6. min - Ćavi Garsija smanjuje na 2:3. Bane Mitrović ne stiže da pokrije levi ugao.

7. min - Mandiću Bijač brani. Nismo iskoristili igrača više.

8. min - Srbija ima dva "kontra" faula, Hrvatska jedan manje. Međutim, komšije imaju slabiji procenat šuta... Posle prve četvrtine Srbija vodi 3:2.