VESLA OD SREBRA: Tomićević i Zorić OLIMPIJSKI VICEŠAMPIONI!

18.08.2016. 14:13
Marko Tomićević i Milenko Zorić
Marko Tomićević i Milenko Zorić / Izvor: Reuters

Srpski kajakaši osvojili drugo emsto u discplini K2 1000.

Srpski kajakaši Marko Tomićević i Milenko Zorić osvojili su drugo mesto i srebrnu medalju u disciplini kajak dvosed na 1000 metara. Oni su doneli Srbiji četvrto odličje na igrama u Riju, pošto su pre njih na pobedničko postolje dospeli Davor Štefanek (zlato), Tijana Bogdanović (srebro) i Ivana Španović (bronza).

SREBRNI KAJAKAŠI OTKRILI: SAMO nam je OVO FALILO za zlatnu medalju!

Tomićević i Zorić su krenuli nešto sporije, kako to obično rade, ali im rivali nisu previše odmakli. Najbolje startovale posade Australijem Nemačke i Portugalije. Na polovinivi staze na dvosed je bio šesti, ali je tada pojačao i kreneuo u furiozan finiš.  Na 250 metara pre cilja Tomićević i Zorić probili su se na treće mesto.

PRAVE REČI: Evo kako je Teo odgovorio na izjavu Mirka Novosela (FOTO)

U brzinu više ubacili su srpski reprezentativci u poslednjim metrima trke stigli na drugo mesto i osvojili srebrnu medalju.

JUČE JE BOLELO: Evo šta kaže Ivana Španović kako je danas (FOTO)

Zlatnu medalju osvojili su Nemci Maks Rendšmit i Markus Gros, dok su iza našeg tandem, kao treći završili Australijanci Ken Valas i Lahlan Tajm.