Čudo neviđeno: Golman Crne Gore odbranio pet peteraca pred duel sa Srbijom

05.02.2024. 17:31
Petar Tešanović
Petar Tešanović / Izvor: Profimedia

Briljantna partija.

Vaterpolisti Crne Gore pobedili su selekciju Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 16:15 posle peteraca, u regularnom toku 11:11 (3:1, 2:3, 4:3, 2:4), u meču prvog kola grupe C Svetskog prvenstva, u kojoj je i Srbija.

POTOPLJENI JAPANCI: Srbija ubedljivom pobedom startovala na Svetskom prvenstvuNikola Jakšić

POTOPLJENI JAPANCI: Srbija ubedljivom pobedom startovala na Svetskom prvenstvu

VUČINIĆ: Japan smo zaboravili, samo nam je Crna Gora u glaviĐorđe Vučinić

VUČINIĆ: Japan smo zaboravili, samo nam je Crna Gora u glavi

” JEDNOSTAVNO NIJE IŠLO”: Ivanišević otkrio pozadinu Novakovog poraza na AO!Goran Ivanišević i Novak Đoković

” JEDNOSTAVNO NIJE IŠLO”: Ivanišević otkrio pozadinu Novakovog poraza na AO!

Crna Gora je u Dohi bila mnogo bolja u prve tri četvrtine i ušla je u poslednjih osam minuta sa dva gola više (9:7). Amerikanci su, međutim, stigli do izjednačenja i peteraca, a mogli su i do pobede u regularnom toku, ali nisu iskoristili peterac u poslednjoj četvrtini, kao ni napad na 34 sekunde pre kraja.

Crna Gora je imala napad za pobedu na sedam sekundi pre kraja, ali nije uspela da ga iskoristi. U izvođenju peteraca Crna Gora je postigla četiri gola, a Amerikanci tri, pa su dva boda pripala "ajkulama", a jedan "Jenkijima".

Najbolji u Crnoj Gori bio je golman Petar Tešanović, koji je Amerikancima odbranio dva peterca u regularnom toku i čak tri u penal seriji. Kod Amerikanaca je najefikasniji bio Bouven sa pet golova, ali nije iskoristio dva peterca, jedan u regularnom toku, jedan u penal seriji, pa je postao tragičar utakmice.

U meču iste grupe Srbija je ranije danas pobedila Japan rezultatom 17:10 i lider je grupe sa tri boda.

"Delfini" će u drugom kolu grupe C, 7. februara igrati sa Crnom Gorom od 15.30, a istog dana SAD će igrati protiv Japana, dok će se Srbija u poslednjem, trećem kolu, 9. februara, sastati sa selekcijom SAD-a, takođe u 15.30.

Pobednik grupe će obezbediti direktan plasman u četvrtfinale, a drugi i treći će u osminu finala.