DOMINACIJA KAKVA SE RETKO VIĐA: Aleksandar Komarov šampion Evrope

13.02.2024. 20:40
Aleksandar Komarov
Aleksandar Komarov / Izvor: FOTO: uww.org/Wrestling

Do zlata sa četiri ubedljive pobede.

Reprezentativac Srbije u rvanje Aleksandar Komarov novi je šampion Evrope u kategoriji do 87 kilograma.

POLUFINALE OSTALO NA PETERCU: Srbija poražena od Hrvatske u četvrtfinalu Svetskog prvenstva Vaterpolo reprezentacija Srbije

Jevrosimović o Igrama u Parizu i ciljevima srpske atletike: "Ponosan sam na medalje i sve što smo izgradili"Veselin Jevrosimović

MEGASENZACIJA: Francuska eliminisala Mađare! Srbija ima za čim da žali Vaterpolo reprezentacija Francuske

MEGASENZACIJA: Francuska eliminisala Mađare! Srbija ima za čim da žali

Komarov svoju dominaciji na šampionatu u Bukureštu potvrdio i u velikom finalu gde je u borbi za zlatnu medalju savladao Turčina Alija Čengiza sa uverljivih 4:1.

Na putu do finala Komarov je pobedio Litvanca Martinasa Nemsevičijusa sa 7:0, zatim je bio bolji od Mađara Ištvana Takača, aktuelnog prvaka Evrope.

U četvrtfinalu je savladao je i olimpijskog šampiona Žana Belenjuka iz Ukrajine sa 3:1.

U kategoriji do 60 kilograma Georgi Tibilov je posle posle pobeda nad Keremom Kamalom iz Turske 10:3 i Oliverom Tamašom Skržipčakom sa 12:2 zaustavljen u četvrtfinalu. On je izgubio od Viktora Čobanua iz Moldavije, ali će kroz repesaž biti u prilici da se bori za bronzu. Njegov protivnik biće Ukrajinac Viktor Petrik.

Sebastijan Nađ će takođe kroz repesaž imati mogućnost da se bori za bronzano odličje u kategoriji do 67 kilograma. Nađ je izgubio u osmini finala od Hasrata Jafarova iz Azerbejdžana, a rival u repesažu biće mu Abu Amaev iz Bugarske.