PORAZ SRBIJE: Mađarice sada MORAJU da uzmu barem BOD ili ISPADAMO

08.12.2020. 18:55 17:13
Srbija Hrvatska
Srbija Hrvatska / Izvor: Foto: RTS printscreen
Samo jedan pogodak u poslednjih 15 minuta izabranuca Ljubomira Obradovića.

Srbija i Hrvatska odigrale su zanimljiv meč poslednjeg kola u grupi na šampionatu Evrope za rukometašice. Srpskinje su izgubile sa 25:24 i sada smo na rubu ispadanja. O tome ko će sve ići dalje odlučivaće duel Mađarska - Holandija koji počinje u 20 i 30. Ako Mađarska uzem barem bod idemo dalje, ali bez bodova. Hrvatska svakako ide dalje sa četiri boda.

REPREZENTATIVKE SRBIJE ZRAČE OPTIMIZMOM: Kvalitetnije smo od Hrvatske - POBEĐUJEMO!

IGRAĆEMO ZA VAS, SVI SMO UZ VAS: Poruka RUKOMETAŠICA pred meč sa Hrvatskom (VIDEO)

SVE ZAVISI OD NAS: Selektor Obradović optimista pred duel sa Hrvatskom

Krenulo je gol za gol, ali posle vođstva Srbije od 4:3 Hrvatice su vezela tri gola i po prvi put je jedan tim imao dva razlike. Odlična je na golu Hrvatske Tea Pijević koja se apsolutno afirmisala na ovom šampionatu.

Do novog vođstva Srbije smo čekali 20 minut kada su izabranice Ljubomira Obradovića povele sa 10:9. Vraćaju Hrvati tada u igru najbolju igračicu u napadu Kamilu Mićijević, ali Krpež -Šlezak pogađa iz kontre i Šoštarić je bio prinuđen da pozove tajm-aut.

Srbija – Hrvatska  24:25 (14:14)

Sudije: Karina Kristijansen, Line Heseldal Hansen (obe Danska)

Srbija: Risović, Tomašević, Radosavljević 2, Krpež-Šlezak 5, Milojević, Trifunović 3,  Lavko 4, Agbaba, Nikolić, Janjušević, Pop-Lazić 3, Radojević, Jovović, Stoiljković 4, Lisčević 3.

Hrvatska: Besen, Pijević, P. Posavec 1, Krsnik 6, S. Posavec 2, Mićijević 5, L. Kalaus 4, D. Kalaus, Ježić, Japundža, Šimara, Debelić 2, Mamić 3, Vidak, Blažević 1, Prkačin 1.

Tada šut je krenuo Jelenu Lavko koja nebeskim skokovima lako rešetala mrežu Tee Pijević. Stigle su izabranice Ljube Obradovića na 13:9, na nekih šest minuta pre odmora.

Direktan crveni karton je dobila Andrea Šimara zbog grubog i mučnog udarca laktom u glavu Jelene Lavko. Videli su da igra dobro, pa su pronašli način da je "smire". Sudije su geldale snimak i odredili da je to za isključenje.

Smanjila je Hrvatska sa 14:10 na 14:12 i Obradović je bio primoran da pozove tajm-aut da bi se smirila igra. Nije uspelo primili smo još dva gola bez datog i prokockana je prednost.

Nerešeno na poluvremenu je posledica jurnjave i odmah su tu Hrvatice bolje i lagano primamo golove.

Nastavila se serija Hrvatske u i drugom poluvremenu. Povele su sa 15:14, ali je već u sledećem napadu konačno savladana Pijević.

Konačno je Srbija stigla do vođstva ponovo u 40. minutu (20:19). Na golu Hrvatske Pijević je odmarala pet minuta i tada smo mali učinak tri gola iz isto toliko šuteva. Proradila je u napadu tada i Jovana Stoiljković, tako da smo krenuli da pretimo i sa levog i sa desnog beka (Jelena Lavko).

Nisu Srpkinje uspela da psotignu gol sa igračicom više iz dva napada (u drugom Liščević iz sedmerca promašila ceo gol) i propuštena je prilika da se odlepimo.

Sada su Dankinje gledale snimak da li da daju crveni karton Jeleni Lavko posle prekršaja nad Mićijevićevom, ali odlučile su da je to bio prekršaj samo za isključenje. Tada su se naše odbranile sa dve manje u polju pri rezultatu 23:23.

Morao je Obradović da zove tajm-aut jer deset minuta skoro nije Srbija postigla pogodak.

Napad Srbije nikako tada nije funkcionisao i Hrvatice su povele sa 25:23. Isključena je Kalauz na dva i po minuta pre kraja. Pop Lazić je pogodila i to je bio prvi gol Srbije posle 13 minuta posta.

Na kraju mnogo grešaka nas je koštalo i izgubili smo u uzbudljivoj završnici. Uzeli smo loptu, ali je ponovo izgubili u kontri. Imali smo i poslednji napad, ali ništa. Ipak, samo jedan pogodak u poslednjih 15 minuta, uz takav podatak morali smo izgubiti.