13°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

EP U FRANCUSKOJ: U triler završnici Srbija poražena tri sekunde pre kraja (FOTO)

02.12.2018. 19:38
Ljubomir Obradović
Ljubomir Obradović / Izvor: MN Press

Švedska slavila sa 22:21.

Rukometašice Srbije nisu uspele da dođu do drugog trijumfa na Evropskom prvenstvu. Švedska je u zanimljivom meču savladala Srbiju sa 22:21 (11:13) koja je sada na drugom mestu grupe pošto je ranije danas Danska savladala Poljsku sa 28:21. Imala je Srbija vođstvo od dva gola na poluvremenu, ali je Švedska zaigrala bolje u nastavku, a proradila je i golman Švedske Iden pa je Srbija doživela poraz.

SRBIN BOLJI OD SVIH: Babić pobednik turnira "Zlatna rukavica"! (VIDEO)

POTEZ ZA PAMĆENJE: Srpski bokser podsetio Delije na detalj koji NIKAD neće zaboraviti (VIDEO)

Nekoliko uvodnih minuta prošlo je u minimalnom vođstvu Šveđanki, ali je Srbija uspela brzo da dođe do izjednačenja, a zatim preko Lavko u 7. minutu prvi put stigla do prednosti 3:2. Izabranice selektora Ljubomira Obradovića održavale su minimalnu prednost, a u 12. minutu prvi put su stigle i do dva gola vođstva 6:4, preko Krpež-Slezak iz sedmerca. Usledila je mala kriza Srbije i Đvedska je u 17. minutu stigla do 7:7, ali se Srbija brzo vratzila na dva gola prednosti u 20. minutu. Srbija je igrala dobru odbranu  uprvom poluvremenu i zahvaljujući tome i stigčla prvi put na meču do četiri gola prednosti 13:9 u 28. minutu, ali je zatim Švedska imala dva igrača više i uspela da na poluvreme ode sa dva gola zaostatka.

Brojčanu prednost su Šveđanke imale i na startu drugog poluvremena i u 34. minutu je ponovo izjednačeno 34:34, da bi posle dužeg vremena Šveđanke povele 14:13. Srbija je uspela da se stabilizuje i ponovo pređe u vođstvo preko Lekićeve 15:14. Usledilo je smenjivanje rivalki u vođstvu, a zatim je proradila golam Švedske reprezentacije Filipa Iden i Švedska je imala prvi put dva gola prednosti 19:17 u 49. minutu, a tolika je tratzlika bila i u 57. minutu. Uspela je Srbija 30 sekundi pre kraja da izjednači preko Lavko, ali je Srbija tri sekunde pre kraja primila gol pošto je precizna bila Alm i doživela poraz.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.