EP U RUKOMETU: Srbija UPECALA Ribare! Svi pogledi ka Švedskoj!

16.01.2018. 19:47
Rukometna reprezentacija Srbije
Rukometna reprezentacija Srbije / Izvor: Reuters

Treće kolo.

Rukometna reprezentacija Srbije i dalje je u igri za plasman u drugu fazu Evropskog prvenstva, koje se održava u Hrvatskoj. Izabranicima Jovice Cvetkovića pre poslednjeg duela u "A" grupi protiv Islanda bila je neophodna pobeda od četiri gola razlike za prolazak. Orlovi su trijumfovali sa 29:26 (12:12), pa će o njihovoj sudbini odlučivati Švedska protiv domaćina. Samo ukoliko Šveđani savladaju Hrvate ili remiziraju, Srbija će kao trećeplasirana otići u narednu fazu.

VELIKI SKANDAL NA POMOLU: Slovenci napuštaju Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj!

VUJOVIĆ OŠTAR: Rukomet vode debili

UOČI MEČA ODLUKE: Cvetković zna kako protiv Islanđana

Dobro su naši rukometaši otvorili utakmicu. Efikasnom igrom u napadu, posle pet minuta poveli su sa 4:2, a onda praktično stali i dozvolili Islanđanima da se razmahnu. Ribari su to iskoristili i do poluvremena uspeli da izjednače (12:12), da bi u nastavku potpuno preuzeli ritam u svoje ruke.

Za samo 12 minuta igre u drugom poluvremenu, Islanđani su postigli osam golova, stekavši najveću prednost na meču (20:16), što se činilo nedostižnim za Orlove. Tračak nade vratio je Šešum u 49. minutu, kada je smanjio vođstvo protivnika na samo gol razlike (23:22), da bi posle tajmauta Islanđana Radivojević doneo novo izjednačenje.

Usledio je period igre gol za gol, do nove prednosti posle dužeg vremena Srbija je stigla preko mladog Jovanovića (25:24), koji je nešto kasnije iznudio i sedmerac, a Nemanja Ilić bio siguran za 26:25. Nije moglo bez drame u Spaladijum areni, Srbija je sedam sekundi pre kraja imala napad za prolaz, ali Petar Nenadić nije pogodio sa više od 10 metara u loše organizovanoj akciji.

Najefikasniji na meču bio je islandski veteran Valur Sigurdson sa osam pogodaka, dok su u srpskom timu po pet dali Žarko Šešum i Bogdan Radivojević.

SRBIJA - ISLAND 29:26 (12:12, 17:14)

DVORANA: "Spaladijum".

GLEDALACA: 9.800.

SUDIJE: Rali Lopez, Sabroso Ramirez.

SRBIJA: Cupara, Ivanišević, Šešum 5, Vujić 2, Dukić, Beljanski, Nenadić 3, Radivojević 5, Marković, Đorđić 1, Ilić 4, Jovanović 3, Zelenović 4, Marsenić 2, Crnoglavac, Obradović.

ISLAND: Gustavson, Bjorgvinson, Kristjanson 4, Palmarson 4, Karason 3, Halgrimson, Atlason, Elison, Sigurdson 8, Gislason, Gudmunson 4, Magnuson, A. Gunarson 3, Arnarson, B. Gunarson, Smarason.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.