EP U RUKOMETU: Francuzi ne znaju za MILOST! Ukrajinci lako PALI

15.01.2022. 19:52
detalj sa meča Francuska-Ukrajina
detalj sa meča Francuska-Ukrajina / Izvor: Profimedia

Novi trijumf olimpijskih šampiona.

Rukometna reprezentacija Francuske zabeležila je i drugu pobedu na Evropskom prvenstvu u Mađarskoj i Slovačkoj, pošto je u Segedinu savladala Ukrajinu više nego ubedljivim rezultatom 36:23 (19:12).

SAT I PO PRED MEČ SA HRVATIMA: Srbiji stigle ODLIČNE vesti!

FOTKA O KOJOJ BRUJI EVROPA: Navijači Srbije i Hrvatske SRELI se u Segedinu! A onda... (FOTO)

U PRAVI ČAS ZA NJIH: Hrvatska dobija veliko pojačanje pred meč sa Srbijom

Nijednog trenutka Galski petlovi nisu dozvolili Ukrajincima da ih ugroze. Iako je selektor Gijom Žil odmorio najboljeg igrača Nikolu Karabatića, za meč protiv Srbije u poslednjoj rundi, Trikolori su delovali sigurno i rutinski upisali novi trijumf.

Utrkivali su se Brit, Deska, Lagard, Mem ko će postići lepši gol, dok je na drugoj strani najboji pojedinac Ukrajine Dmitro Horiha jedini pretio Vensanu Žeraru, postizao je efektne golove, ali je već u 34. minutu, posle gledanja video snimka, dobio crveni karton jer je oštro startovao na protivničkog igrača.

Posle 15 minuta, Francuzi su imali pet golova viška (15:10), a na poluvremenu jedan više (17:11). U 48. minutu posle gola Valentina Porta, olimpijski šampion je stvorio prvi put dvocifrenu prednost - 28:18. Bez Horihe, Ukrajinci su bili bezopasni po Veslija Pardina, koji je u nastavku zamenio prvog golmana Žerara. Olimpijski šampion je do kraja dodao gas i slavio sa ogromnih 13 golova razlike.

Kod Trikolora najefikasniji je bio Dilan Nai sa šest golova, dok su Roman Lagard i Ig Deska po četiri puta zatresli mrežu protivnika. Tibo Brit, Ludovik Fabregas, Benoa Konko i Melvin Ričardson dali su po tri gola.

Što se tiče Ukrajinaca, Dmitro Horiha je postigao sedam golova. Činilo se da će prebaciti dvocifren učinak, međutim, sudije iz Slovačke Rudinski i Mandak su na startu drugog poluvremena pokazale isključenje najboljem igraču u poraženom timu i poslale ga na tribinu.

Najnovije vesti o sportu pročitajte OVDE.