EP U RUKOMETU: Srbija razočarala protiv Švedske, ali još nije gotovo (VIDEO+FOTO)

14.01.2018. 19:48
Rukometna reprezentacija Srbije
Rukometna reprezentacija Srbije / Izvor: Reuters
Drugo kolo.

Posle ubedljivog poraza od Hrvatske (32:22) na startu Evropskog prvenstva u Splitu, rukometaši Srbije izgubili su i od Švedske 30:25 (16:10) u drugom kolu grupe A. Ovim porazom naši momci su sveli na minimum šanse za prolaz u drugu fazu takmičenja. Ipak šansa postoji, ako Island u drugom meču izgubi od Hrvatske (20.30), a naši momci u poslednjoj rundi sa najmanje četiri gol razlike savladaju Islanđane. Svaka pobeda manja od četiri prednosti značila bi da završavamo učešće na prvenstvu.

Što se tiče meča sa Švedskom, slabo su Orlovi ušlu u meč , s obzirom na to da su već u 8. minutu gubili sa 8:3. Šveđani su u tim trenucima postizali lake golove, jer su se puleni selektora Jovice Cvetkovića sporo vraćali u odbranu. Uz to golman Apelgrin je maestralno branio.

Ista situacija se nastavila i u nastavku igre. Šveđani su iz kontri prelako davali golove, dok su Orlovi promašivali zicere i nisu nikako mogli da savladaju Apelgrina. Golman "vikinga" je do kraja poluvremena upisao čak 14 odbrana i tako je omogućio svojim saigračima da sa zalihom od šest golova završe prvi deo igre (16:10)

Sa sjajnim odbranama Apelgrin je nastavio i na startu drugog poluvremena. Kao da je to motivisalo naše momke, koji su počeli da igraju veoma dobro. Odbrana je bila na nivou, a isto i napad. "Svemogući" Apelgrin je morao u serijama da vadi loptu iz mreže. Tako su Orlovi u 50. minutu stigli do samo dva gola zaostatka (23:21). Tada se pomislilo da puleni selektora Cvetkovića mogu da konačnog preokreta.

Međutim, dobrim odbranama Apelgrina i greškama u napadu Šveđani su 54. minutu pobegli opet na četiri gola zaostatka (26:22). Naši su se vratili sa dva vezana gola, ali pored dva igrača više nisu uspeli da postignu pogodak. Naprotiv, primili smo pogodak i napravili greške u napadu, čime je svaka nada za preokret otišla. Šveđani su u narednim minutima sa nekoliko vezanih golova stigli do važne pobede.

SRBIJA - ŠVEDSKA: 25:30 (10:16)

DVORANA: "Spaladijum arena" (Split)

GLEDALACA: 9.500

SUDIJE: Martin Geding, Mads Hensen (Danska)

SEDMERCI: Srbija 4/5, Švedska 1/1

SRBIJA: Cupara (16), Ivanišević (g), Šešum 3, Vujić, Đukić 2, Beljanski 3, Nenadić 4, Radivojević, Marković 2, Đorđić 2, Ilić 5, Jovanović 1, Zelenović 1, Marsenić 2, Vujin, Obradović.

ŠVEDSKA: Palicka (g), Apelgrin(19), Heningson 1, Jepson 1, Darj, Tolbring 1, Ekberg 4, Vane 3, Peterson, Jakobson 4, Lagergren 5, Gotfridson 1, Arneson, Zakrison 3, Nilsen 3, Nilson 4.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.