16°C
29.04.2024.
117.1527
109.2537

SP U RUKOMETU ZA ŽENE: Srbija sa prvog mesta čeka Crnu Goru u osmini finala (FOTO)

08.12.2017. 22:00
Ženska rukometna reprezentacija Srbije
Ženska rukometna reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Savladana Južna Koreja sa 33:28.

Rukometašice Srbije savladale su Južnu Koreju sa 33:28 (15:14) u poslednjem meču grupe D i tako osvojile prvo mesto u grupi, koje im je u osmini finala za protivnika donelo Crnu Goru, četvrtoplasiranu reprezentaciju iz grupe C.

MILOJEVIĆ: Nemam posebnu želju za žreb, neka se drugi plaše nas (FOTO)

KAKO LI JE ON REAGOVAO? Ronaldova bivša devojka otišla u PORNO glumice (FOTO)

Korejke su bile bolji rival tokom većeg dela prvog poluvremena koje su provele u vođstvu. Ipak, nijednog trenutka njihova prednost nije bila veća od dva gola. U završnici poluvremena izabranice selektora Ljubomira Obradovića uspele su da dođu do preokreta i dva gola prednosti, ali su Koreanke na veliki odmor otišle sa golom zaostatka.

Srbija je još bolje igrala u nastavku, ali nisu uspevale naše devojke da dođu do osetnije prednosti. Koliko je napad dobro funkcionisao, toliko je bilo problema u odbrani pošto je Južna Koreja lako postizala golove. Srbija je održavala konstantno vođstvo koje je u nekim trenucima iznosilo dva razlike, da bi konačno u Srbija došla i do tri gola prednosti. Ipak, disale su Korejke za vratom izabranicama Ljubomira Obradovića i uspele čak da stignu i do izjednačenja u poslednjih 10 minuta meča. Srbije je uspela da izdrži taj nalet i ponovo dođe do vođstva od tri razlike što je bilo dovoljno da se obezbedi trijumf i prvo mesto u grupi.

SRBIJA - JUŽNA KOREJA 33:28 (15:14)

DVORANA: Arena Lajpcig.

GLEDALACA: 3.000

SRBIJA: Čolić, Cvijić, Damnjanović, Dmitrović, Krpež, Lavko, Lekić, Nikolić, Obradović, Pop-Lazić, Radivojević D, Radivojević T, Radosavljević, Stević, Stoiljković, Tomašević.

JUŽNA KOREJA: Džu, Park, Džong, Kim, Džo, Hjesu Song, Rju, Džung, Čoi, Sim, Kim, Kang, Džijun Song, Džijung Song, Li, Ju., Sojeong.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.