EP U ŠVEDSKOJ: Holanđanke prejake za Srbiju (FOTO)

12.12.2016. 19:52
Katarina Krpež
Katarina Krpež / Izvor: MN Press

Ništa od plasmana u polufinale.

Rukometna reprezentacija Srbije doživela je i drugi poraz pošto je od nje bila bolja vicešampion sveta Holandija sa 27:35 (12:17) i na taj način izgubila šanse za plasman u polufinale Evropskog prvenstva koje se održava u Švedskoj. Srpkinje su samo tokom prvih pet minuta meča bile ravnopravan rival, da bi Holanađnke u nastavku potpuno kontrolisle rezultat i ostvarile, može se reći, laku pobedu.

KUP SRBIJE: Svi ruše Partizan (FOTO)

Reprezentacija Srbije nije protiv Holanđanki bila na nivou partija iz prve faze. Izabranice Dragice Đurić sporo su se vraćale u odbranu, što su Holanđanke obilato koristile i veoma brzo prelazile u fazu napada i po pravilu postizale gol. Čak i kada bi se srpske rukometašice na vreme vratile za defanzivne zadatke, rivalke su po pravilu uspevale lako da pronađu pukotinu u odbrani i postignu gol.

Početak meča bio je izjednačen, a Srbije čak bil u prednosti. Srbije je vodila sa golom prednosti  u petom minutu 4:3, da bi Holanđanke napraviel seriju 4-0 i povele sa 7:4 u 12. minutu. Od tog trenutka Holanđanke su u potpunosti imale rezultat meča pod sovjom kontrolom. U 22. minut Holanđanke su vodile i 12:7, da bi sa istom prednošću od pet golova otišle i na poluvreme.

SLUČAJNOST ILI NE: Srpski sportisti danas popodne radili ISTU STVAR (FOTO)

U nastavku je Srbija zaigrala nešto bolje i u par navrata prišla na tri gola zaostatka, ali kao da je uvek nedostajao taj poslednji korak da bi se potpuno približile Holandiji. Marija Čolić je na golu zamenila Jovanu Risović u drugom poluvremenu i uspela sa nekoliko odličnih odbrana da podigne srpsku reprezentaciju, ali su Holanđanke u svakom trenutku imale spreman odgovor pa je tako u u 47. minutu Holandija došla do sedam golova prednosti (28:21). Do kraja meča su Holanđanke rutinski održavale prednost i došle do zasluženog slavlja.

SRBIJA - HOLANDIJA 27:35 (12:17)

DVORANA: Skandinavijum

GLEDALACA: 3.000

SUDIJE: Floresku i Stoja

SRBIJA: Risović, Kolundžić, Čolić, Radosavljević 4, Krpež 1, Trifunović, Kovačević 1, Janjušević 3, Georgijev 4, Pop-Lazić 1, Obradović, Nikolić 1, Stoiljković 8, Liščević, Petrović 1, Dmitrović 3.

HOLANDIJA: Janković, Vester, Kramer 2, Van Der Hejden 1, Bont 2, Abing 6, Van Olsen 3, Smelder 2, Kniperborg 1, Broh 6, Vizer 2, Grot, Dulfer 1, Gos, Maleštajn 5, Polman 4.

TABELA: Holandija 6, Nemačka 5, Francuska 4, Švedska 3, Srbija 3, Španija 1.

NAPOMENA: U polufinale će dve prvoplasirane selekcije.