EP U ZENICI: Juniorke Srbije druge na Starom kontinentu

30.08.2020. 22:50
Ženska juniorska odbojkaška reprezentacija Srbije
Ženska juniorska odbojkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Foto: ossrb.org

Turska slavila u finalu sa 3:2.

Ženska juniorska reprezentacija Srbije osvojila je peti put u istoriji srebrnu medalju na prvenstvu Evrope pošto je Turska večeras u finalu šampionata Starog kontinenta u Zenici pobedila Srbiju sa 3:2 (25:17, 16:25, 23:25, 25:16, 15:8) posle 105 minuta igre. Vanja Savić, korektor i kapiten Srbije, proglašena je za najboljeg korektora EP, a Hena Kurtagić za najboljeg blokera EP. Zoran Gajić, predsednik OSS, predao je srebrne medalje juniorkama Srbije koje su zajedno sa selekcijom Turske izborile plasman na Svetsko prvenstvo 2021.

TUR DE FRANS: Alafilip pobedio i preuzeo žutu majicu

VN BELGIJE: Hamilton dominantan od početka do kraja

MOJA KRV JE SRPSKA: Rakić ODUŠEVIO fanove posle pobede (VIDEO)

Vodila je Srbija sa 2:1 u setovima, ali nije imala dovoljno snage za konačan trijumf. Početak meča pripao je Turkinjama, koje su povele sa 3:0, ali je Srbija uzvratila na isti način i izjednačila rezultat. Povela je Srbija sa 5:4, a Turska preokrenula na 10:6, pa je Milan Gršić zatražio prvi tajm-aut u prvom setu. Nastavila je Turska seriju poena, povela sa 13:6, pa je Gršić iskoristio i drugi tajm-aut. U nastavku Turska je vodila sa 16:7, pa 19:10, a set je dobila sa 25:17. U drugom setu Srbija je u tri navrata imala po dva poena prednosti, da bi potom povela sa 12:7, pa su Turkinje zatražile tajm-aut. Vodila je Srbija sa 14:10, da bi Turska zatim smanjila na 15:14, a Srbija serijom 4:0 stigla do 19:14. Srbija je do kraja seta Turskoj prepustila još samo dva poena i drugi set je dobila sa 25:16 za izjednačenje na 1:1.

Srbija je u trećem setu povela sa 4:1, ali je Turska uspela da smanji. Posle perioda ravnopravne igre Srbja je povela sa 11:5, pa 12:7, a Turska smanjila na 12:10, pa izjednačila na 14:14 i povela sa 15:14. Sjajni servisi Hene Kurtagić doneli su Srbiji vođstvo 17:15, ali je Turska preokrenula na 19:18. As Aleksandre Uzelac i smeč Isidore Kockarević, pa još jedan as Uzelac, doneli su Srbiji vođstvo od 22:19. Vodila je Srbija sa 23:20, a Turska smanjila na 23:22. Kockarević je povisila na 24:22, a Vanja Savić postavila konačnih 25:23 za vođstvo Srbije od 2:1. Na početku četvrtog seta se vodila ravnopravna borba, da bi Srbija povela sa 7:4, pa 8:5, a Turska izjednačila. Usledilo je vođstvo Turske od 11:9, pa 15:10, a Srbija je smanjila na 15:12. U nastavku je bilo 20:13 za Tursku, a na kraju 25:16 za izjednačenje na 2:2 u setovima.

KRAJ AGONIJE: Održana vanredna Skupština, Partizan vode bivši asovi

U odlučujućem setu povela je Turska sa 1:0, a onda je usledila igra poen za poen, da bi Turkinje povele sa 5:3. Iskoristio je tajm-aut Milan Gršić, a Srbija potom smanjila na 5:4. Na promenu strana se otišlo sa vođstvom Turske 8:4, koja je potom povela sa 10:4. Smanjila je Srbija na 10:6, ali su Turkinje potom povele sa 13:7 i ubrzo uspela da reši meč u svoju korist.

Pogledajte kako izgleda Polina Grecki, ćerka hokejaške legende Vejna Greckog.

SRBIN RAZBIO AMERA: Rakić posle DEMOLIRANJA Smita zatražio borbu za UFC titulu (VIDEO)

TEKTONSKE PROMENE: Novi PROPISI na Tur de Fransu! Prete DRAKONSKE kazne!

FORMULA 1: Doneta odluka, u Bahreinu će biti dve trke