26.04.2024.
117.1627
109.3752

EP ZA ODBOJKAŠE: Ako se Srbija plasira u FINALE, imaće SENZACIONALNOG protivnika (VIDEO)

26.09.2019. 22:54
odbojka
odbojka / Izvor: Foto: CEV
Lud meč.

Odbojkaška reprezentacija Slovenije plasirala se u finale Evropskog prvenstva posle pobede nad aktuelnim prvakom sveta Poljskom od 3:1 (25:23, 24:26, 25:22, 25:23) u Ljubljani. Najzaslužniji za trijumf svog tima bio je Tine Urnaut, čiji je brat Andrej (23 godine stariji od njega) svojevremeno bio najbolji odbojkaš Jugoslavije, a i njihov otac Adolf Urnaut je za reprezentaciju odigrao više od 300 mečeva.

Drugo polufinale je na programu u petak u Parizu, a rivali su Srbija i Francuska. Mečevi za zlatnu i bronzanu medalju će takođe biti igrani u gradu svetlosti, a zakazani su za subotu od 18 časova (za treće mesto) i nedelju u 17.30 časova (finale).

ODREĐENO: Poznat termin Superkupa Srbije u odbojci

KOVAČ UOČI POLUFINALA EP: I Francuzi imaju nedostatke

GAJIĆ: Umemo da igramo odbojku, ako krene servis možemo protiv Francuza

Većim delom prvog seta Poljska je imala prednost, ali je Slovenija serijom 5:1 preokrenula i povela na meču. U drugom setu je viđena drugačija slika, jer je Slovenija vodila od početka do kraja, ali je Poljska uspela da osvoji poslednja tri poena i izjednači.

Treći set je nešto bolje otvorila Poljska, ali je Slovenija došla do preokreta i rutinski je privela taj set kraju.

Četvrti set doneo je ogromnu neizvesnost. Slovenija je vodila 2:0 i 4:3, a potom su Poljaci preuzeli inicijativu. Slovenija nakon zaostatka od 14:16 stigla do izjednačenja 16:16. U narednih nekoliko minuta igralo se poen za poen, a prvi put posle dugo vremena Slovenci su došli do vođstva 22:21. Potom je došla i do dve set lopte i vođstva 24:22, a zatim je uspešno okončala meč.

Inače, Slovenija je i 2015. godine igrala u finalu Evropskog prvenstva kada je poražena od Francuske sa 3:0.

Pogledajte kako izgleda američka odbojkašica Kajla Simons.