EVROPA KUP: Delfini poveli pa stali, Hrvati u finalu

07.04.2018. 20:11
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Vaterpolo reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Turnir se igra u Rijeci.

Reprezentacija Srbije poražena je od Hrvatske 7:8 u Rijeci i neće igrati u finalu Evropa Kupa. Delfini su odlično počeli, vodili čak 4:1, ali nisu uspeli da održe visok nivo igre, pa su Hrvati uspeli da pobede i pasliraju se u finale i bitku za zlato. Delfini će igrati za bronzu, najverovatnije protiv Italije.

POSEĆENOST U EVROLIGI: Zvezda pala u odnosu na prethodne sezone (FOTO)

SERIJA BEZ KRAJA: Mitar UTIŠAO Sove i novim golom doveo Fulam na korak od Premijer lige (VIDEO)

Srbija je bolje otvorila meč, u prvoj četvrtini je odbrana bila na visokom nivou, a u napadu su Delfini uspeli da postignu tri gola i steknu solidnu početnu prednost.

RASPUCANI ORLOVI: Filip Kostić strelac za Hamburger (VIDEO)

Sredinom druge deonice Delfini su golom Dušana Mandića poveli 4:1, ali od tog trenutka domaćin je zaigrao mnogo bolje. U trećoj deonici zapretili su Hrvati i smanjili na 3:4, ali je Duško Pijetlović vratio Delfine ne plus dva, ali Vrlić na 41 sekundi pre kraja treće četvrtine smanjuje na 4:5. Već na startu poslednje deonice Hrvati prave potpunu preokret, postižu dva gola za manje od tri minuta i stižu do vođstva. Delfini ipak ne posustaju, Filip Filipović je izjednačio na 6:6. na samo 2 minuta i 17 sekundi do kraja, Hrvati ponovo vode. Samo 17 sekundi kasnije Ćuk vraća meč u egal. Hrvati u narednom napadu koriste igrača više i dolaze do 8:7. Delfini su imali napad za izjednačenje, ali nisu uspeli, pa su se Hrvati plasirali u finale.

NEĆE DUGO ČEKATI NA POSAO: Đorđevića OVAJ klub baš mnogo želi (FOTO)

HRVATSKA - SRBIJA 8:7

HRVATSKA: Bijač, Macan, Fatović 3, Lončar 1, Joković 1, Buljubašić, Vukičević 2, Benić, Vrlić 1, Šetka, Garsija, Marcelić.

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 1, V.Rašović, Drašović, Ćuk 1, D. Pijetlović 2, Lazić, Aleksić, Jakšić, Filipović 3, Subotić, S. Rašović, B. Mitrović.

PA, DA LI JE REALNO? Makazice protiv Juvea, Ronaldo REPRIZIRAO na treningu pred Atletiko (VIDEO)