8°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

FINALE PLEJ-OFA: Šabac za istoriju, Zvezda savladana za prvu titulu šampiona Srbije

05.06.2019. 22:37
VK Šabac
VK Šabac / Izvor: Foto: Facebook/VK Šabac

Domaćin u trećem meču slavio sa 10:9.

Vaterpolisti Šapca ostvarili su istorijski uspeh pošto su pobedom u trećem meču finala plej-ofa savladali Crvenu zvezd usa 10:9 (1:1, 4:3, 4:2, 1:3) i tako osvojili prvi titulu šampiona Srbije, a ujedno i prvu duplu krunu.

LIGA NACIJA: Posle plasmana na SVETSKO prvenstvo naše odbojkašice ostvarile NOVI trijumf

RUKOMETAŠICE KORAK DO SP: Katarina NAJAVILA sjajan PLAN za Japan!

FENOMENALNA VEST: Srbija na SVETSKOM prvenstvu

U prvom poluvremenu viđena je velika borba pošto nijedan tim nije uspeo da ostvari osetniju prednost. U drugoj četvrtini dogodila se tuča na tribinama pri rezultatu 4:4 zbog čega je došlo do prekida koji je trajao 15 minuta. Taj prekid više je odgovarao domaćinu koji je zaigrao mnogo bolje u nastavku i stekao ključnu prednost u trećoj četvrtini kada je Šabac stekao i četiri gola prednosti.

U poslednju četvrtinu Šabac je ušao sa vođstvom 9:6, ali se Zvezda razigrala u četvrtoj deonici i u poslednjem minutu su crveno-beli uspeli da dođu do izjednačenja. Izgledalo je da su Beograđani u psihološkoj prednosti, ali je Rogač 15 sekundi pre kraja pogodio i postavio konačan rezultat za veliko slavlje Šapčana.

Pogledajte kako izgleda Dragana Rukavina, supruga reprezentativca Srbije Antonija Rukavine