GRAN PRI: Srbija sa prvog mesta u grupi otišla u polufinale (FOTO)

04.08.2017. 11:22
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije u meču Granprija 2012. godine protiv Argentine / Izvor: MN Press

Izabranice selektora Zorana Terzića savladale Italiju sa 3:1.

Odbojkašice Srbije savladale selekciju Italije sa 3:1 (25:18,25:19,16:25, 27:25) u drugoj utakmici na finalnom turniru Gran prija u Nanđingu i obezbedile prvo mesto u K grupi. U polufinalnom duelu, koji će se igrati u subotu od 14 časova sastaće se sa drugoplasiranim timom iz grupe J što će najverovatnije biti selekcija Brazila.

PRIČAJ SRPSKI DA TE CEO SVET RAZUME: Švajni se novinarima u Čikagu obratio na srpskom (VIDEO)

SP U LONDONU: Evo kada na teren izlazi Ivana Španović! (FOTO)

Izabranice selektora Zorana Terzića su i u ovaj meč ušle sigurnom igrom i bez većih neizvesnosti, poput u meču sa SAD, stigle do prednosti od dva seta sa 25:18 i 25:19. Onda je, opet, došlo do pada koncetracije, što su Italijanke iskoristile da sa 16:25 ostanu u meču i izbore i četvrti set.

I u četvrtom setu Italijanke su zapretile za naprave reprizu meča naših odbojkašica sa selekcijom SAD, čak su povele sa 22:18, ali su naše reprezentativke uspele da načine preokret i u finiš seta se ušlo sa borbom za razliku. Posle nekoliko izjednačenja naše odbojkašice su uspele da iskoriste četvrtu set i meč loptu za 27:25 i konačnih 3:1 u setovima.