I PONOVO MAKS: Ferstapenu sprint u Austriji!

01.07.2023. 19:37
Maks Ferštapen
Maks Ferštapen / Izvor: Profimedia

Spektakl na stazi...

Vozač Red Bula Maks Ferštapen pobednik je današnje sprint trke Formule 1, koja je vožena u okviru Velike nagrade Austrije.

SAMO U MERIDIANU - Osvoji 365 dana poklon depozit i osiguraj svoju finansijsku budućnost

EVROPSKE IGRE: Bronzana medalja za Aleksandra Konovalova

IMAO JE SAMO 18 GODINA: Formula 1 potvrdila užasnu vest! Vozač poginuo na čuvenoj stazi

Aktuelni šampion Formule 1 slavio je ispred klupskog kolege Serhija Peresa i vozača Ferarija Karlosa Sainca sa više od 20 sekundi prednosti.

Bodove u drugoj sprint trci ovogodišnjeg šampionata osvojili su još i Lens Strol, Fernando Alonso, Niko Hulkenberg, Esteban Okon i Džordž Rasel.

Posle ove trke, Verstapen je vodeći u generalnom plasmanu sa 208 bodova, sledi ga Peres sa 133, dok je na trećoj poziciji Alonso sa 121. bodom.

Trka za Veliku nagradu Austije na Red Bul ringu na programu je sutra od 15 sati, a sa pol pozicije startovaće upravo Ferštapen.