EP U KARATEU: Srebro za Stefana Joksića (FOTO)

12.05.2018. 19:34
Stefan Joksić
Stefan Joksić / Izvor: Foto: Olimpijski komitet Srbije

Veliki uspeh Srbina.

Stefan Joksić je osvojio srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u karateu u Novom Sadu. Srpski karatista je u finalu kategorije do 67 kilograma izgubio od branioca titule Buraka Ujgura iz Turske. Finalni meč bio je izuzetno dramatičan, Joksić je u finišu od 0:2 u poenima stigao do 2:2, ali je pobeda pripala Turčinu jer je prvi osvojio poen.

U DUHU DANAŠNJEG DANA: Fudbaleri Zvezde objavili sliku ispred manastira Ostrog (FOTO)

BIO JE U BEOGRADU, PA PRODUŽIO DALJE: Potencijalno pojačanje Partizana i dalje je u Srbiji (VIDEO)

PONOVO USPEŠNA: Novo srebro za Zoranu Arunović

Joksić, član čačanskog Borca, prethodno je do borbe za zlato stigao pobedama nad Bugarinom Vasilom Rivovim (5:0), Grkom Nikolasom Gidakosom (4:1), Dancem Lukasom Busk-Matijesenom (8:0), Turalom Aghakrazeom iz Azerbejdžana (3:2) i u polufinalu nad Austrijancem Stefanom Pokornijem (5:2).

NIJE USPEO: Đere ostao bez trofeja u Rimu posle maratonskog meča

Ranije danas u ženskoj konkurenciji Andrijana Vićovac je u kategoriji preko 68 kilograma ostala bez bronzane medalje pošto je poražena od Laure Palasio Gonzales iz Španije 1:0.  Srbija ima priliku za još jednu medalju sutra kada se u timskoj konkurenciji muški tim u borbi za bronzu bori protiv Azerbejdžana.