13°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

KRAJ ZA SRBIJU: Porazom od Slovenije Srpkinje se OPROSTILE od Evropskog prvenstva!

08.11.2022. 19:34
RSS
RSS / Izvor: Foto: RSS

Nemoć Bregarovih devojaka.

Ženska rukometna reprezentacija Srbije poražena je u Celju od selekcije Slovenije rezultatom 27:24 (13:15), i definitivno se oprostila od daljeg učešća na Evropskom prvenstvu.

Podsetimo, Srbija svoje učešće završava kao poslednja u Grupi B nakon poraza od Švedske, Danske i Slovenije.

Hamilton dobio prestižno priznanje u Brazilu

ODRŽAN ŽREB EHF EVROKUPA: Partizan sa Gorenjem, Vojvodina protiv Kremsa

STOJIĆ O NAPADU DIREKTORA ZVEZDE: Divljački se poneo, bez ikakvog razloga počeo da me tuče

Prvo poluvreme protiv Slovenije je reprezentacija Srbije večeras odlično odigrala, uspela je da stekne rezultatsku prednost koja je maksimalno iznosila četiri gola razlike, a na poluvreme je otišla sa dva gola prednosti - 15:13.

Srbija je loše otvorila drugo poluvreme, a u prvih 10 minuta postigla je samo jedan pogodak.

Bilo je to baš na startu nastavka, imala je +3, ali je od tog trenutka stala i dozvolila seriju domaćina od 5:0.

Slovenija je do prvog vođstva stigla u 39. minutu, a ubrzo je imala napad i za +3, ali neuspešan.

Srbija se probudila, bila blizu i izjednačenja posle lepe akcije Radosavljević i Liščević, ali stativa je bila saveznik domaćih.

Slovenija je iskoristila svoj napad, potom se odbranila, a onda preko sedmerca prvi put na meču stekla tri gola prednosti, kojima je prelomila susret.

Četiri minuta pre kraja susreta Katarina Bojičić je isključena, a Slovenija je rutinski sačuvala prednost i obezbedila drugu fazu takmičenja.

Ko će biti pobednik ove grupe odlučiće večerašnji duel Švedske i Danske od 20.30h.

Pogledajte kako izgleda Maria Kortizia, supruga Pietrosa Sotiroua prvotimca Ludogoreca