KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA: Vojvodina poražena u Francuskoj, presudio loš početak (FOTO)

07.11.2018. 22:17
OK Vojvodina
OK Vojvodina / Izvor: Foto: OK Vojvodina
Šanse još postoje.

Odbojkaši Vojvodine NS seme nisu uspeli da naprave brejk u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Oni su u Remsu izgubili od Šomona 3:0 (25:22, 25:16, 25:23) , a možda najviše koštao ih je loš početak.

EVROKUP: Ulm DEKLASIRAO Crvenu zvezdu, četa Milana Tomića bez šansi u Nemačkoj (FOTO)

NIJE DŽENTLMEN: As Liverpula kritikovao fudbalere Zvezde!

Bolje i konkretnije ušao je u ovu utakmicu Šomon i gotovo tokom celog prvog seta imao je prednost. Iz akcije u akciju igrala je Vojvodina bolje i u više navrata imala priliku da okrene, ali uvek je falio koji napad više, realizovana kontra, odbrana… I u finišu su se Novosađani primakli na poen zaostatka (20:21), ali su greškama pomogli domaćinu da, ipak, realizuje ovaj set u svoju korist.

Neiskorišćene prilike kao da su totalno matirale crveno-bele, što je Šomon znalački iskoristio u drugom periodu na startu imao čak 7:0. Menjao je dizače trener Nikolić, pa je na sredini ovog seta Todorović ušao umesto Kostića. To je donelo drugačiji ritam i malo svežine u redove crveno-belih, ali je bilo kratkog daha.

U treći set ušla je Vojvodina i sa novim korektorom, a na toj poziciji umesto Vieckog zaigrao je Kujundžić. Iako je domaćin imao početno vođstvo, Novosađani su polako gradili igru i stizali protivnika. Bio je to zaista neizvestan i uzbudljiv deo meča, u kojem su gosti imali svoje šanse, ali ih nisu iskoristili.

Chaumont VB 52: Atanasov, Vest, Ban, Saeta, Ben Tara, Patak, Fernandez, Vinkelmuler, Repak, Averil, Rodrigez, Morilon.

Vojvodina NS seme: Simić, Vučićević, Fundora, Škundrić, Negić, Kovačević, Viecki, Kujundžić, Kostić, Mehić, Radević, Todorović, Rudić, Perić.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitati OVDE.