18°C
26.05.2024.
117.1154
108.3399

LALE POVELE POSLE PRODUŽETKA: Vojvodina savladala Partizan prvom mečju finala plej-ofa

21.05.2023. 20:49
RK Vojvodina
RK Vojvodina / Izvor: Foto: Printscreen/Facebook/rukometniklubvojvodina

Dramatičan meč u Novom Sadu obeležila tuča igrača.

Rukometaši Vojvodine pobedili su večeras u Novom Sadu ekipu Partizana posle produžetaka rezultatom 32:28 u prvom meču finala plej-ofa Superlige Srbije. Meč je u regularnom delu završen bez pobednika, 26:26, a Vojvodina je posle dodatnih dva puta po pet minuta slavila sa 32:28 i povela sa 1:0 u finalnoj seriji koja se igra na dve pobede. Drugi meč biće odigran 24. maja u Beogradu.

OPŠTI HAOS I TUČA: Skandalozne scene na meču Partizana i Vojvodine (VIDEO)

IGRAO JE NA SVETSKOM PRVENSTVU 2022. GODINE: Kapitalno pojačanje stiglo u Crvenu zvezdu!

DOBRE VESTI IZ DUKATIJA: Banjaja će biti spreman za trku u Muđelu

Vojvodina je prvo poluvreme rešila u svoju korist 17:10. U drugom poluvremenu gosti su uspeli da smanje prednost Vojvodine, a Partizan je do izjednačenja stigao golom Kojadinovića iz sedmerca u 60. minutu. Novosađani su u dodatnih 10 minuta slavili sa 6:2 i zasluženo su izborili pobedu.Najefikasniji u ekipi Vojvodine bili su Aziz Aidi, Bojan Rađenović i Baris Pukhouski sa po šest golova. U timu Partizana najefikasniji je bio Uroš Kojadinović sa sedam golova, dok je Stefan Petrić dodao šest.

Meč u Novom Sadu obeležio je incident u 26. minutu. Pri vođstvu Vojvodine od 12:6 došlo je sukoba igrača oba tima na terenu, posle prekršaja rukometaša Partizana Vuka Lazovića nad igračem Vojvodine Azizom Aidijem. Igrači oba kluba su utrčali na teren, a onda je došlo je do međusobne tuče. Utakmica je nastavljena posle nekoliko minuta, a sudije su odlučile da  Lazoviću pokažu crveni karton, a njegov saigrač Boris Radivojević je dobio plavi karton. Plavi karton dobio je i rukometaš Vojvodine Gregor Ocvirk.

Pogledajte kako izgleda Maria Kortizia, supruga Pietrosa Sotiroua prvotimca Ludogoreca