Tanjug
Lazar Kovačević
Lazar Kovačević / Izvor: MN Press

Tri srpska strelca učestvovala u finalu.

Srpski strelac Lazar Kovačević osvojio je peto mesto u gađanju vazdušnom puškom na Svetskom kupu u Kairu.

SPECIJALITET ZA LIGU ŠAMPIONA: Preuzmi 2.000 RSD bonusa, PREPIŠI OVAJ TIKET i postani milioner!

SRBIJA U NAJJAČEM SASTAVU: Selektor izabrao! Dva povratnika u nacionalni tim

VRHUNSKA POJAČANJA ZA SRBIJU: Triling evroligaške klase igra protiv Grčke

Kovačević je u kvalifikacijama zauzeo šesto mesto sa 629,4 kruga, ali je u finale ušao sa pete pozicije, s obzirom da je ispred njega bio jedan od takmičara koji su učestvovali van konkurencije.

Srpski strelac je loše startovao u finalu i posle prvih pet serija bio je na sedmom mestu. On je u nastavku takmičenja uspeo da stigne do petog mesta sa 260,5 krugova. Milenko Sebić je u kvalifikacijama osvojio 60. mesto, dok je Milutin Stefanović na kraju završio na 63. poziciji.

Prvo mesto osvojio je Indijac Rudrank Patil, dok je drugi bio Nemac Maksimilijan Ulbrih. Treća pozicija je pripala Hrvatu Miranu Maričiću.