LIGA NACIJA: Brazilke posle drame srušile Srpkinje

Zanimljiv meč u pet setova.

Odbojkašice Srbije pružile su žestok otpor Brazilu u meču druge sedmice Lige nacija, ali nisu uspele da zabeleže pobedu.

FEDERER SE KONAČNO OGLASIO: "To što je Novak uradio je neverovatno"

SKANDAL KOJI SE MOGAO SE I OČEKIVATI: Prekid u Atini! Sezona je ZAVRŠENA (VIDEO)

PROZIVKE NA RAČUN SUPRUGE: Nisam čuo, bili su tihi, bilo je bolje u prvoj utakmici

Podmlađena selekcija koju sa klupe predvodi Đovani Gvideti je poražena u Braziliji rezultatom 3:2, po setovima 23:25, 25:22, 21:25, 25:12 i 15:11 posle dva časa i dva minuta igre.

Srpkinje su odigrale odličan prvi set u kojem je presudila serija naših devojaka 7:0.
Brazilke su se probodile u drugom setu i izjednačile na 1:1, ali su izabranice Gvidetija odigrale sjajno i u trećem setu koje su dobilie sa 25:21.

U tom trenutku domaći tim je zaigrao mnogo bolje i dobio četvrti set sa 25:12. Odluka o pobedniku je pala u taj-brejku koji je Brazil dobio 15:12.

U selekciji Brazila najubeljivija je bila Taisa sa 18 poena, a Kisi Nasimento je imala 16. Kod Srpkinja je najefikasnija bila Aleksandra Uzelac sa 17 poena, po 13 su zabeležile Jovana Stevanović i Sara Lozo.

Naredni meč u Braziliji odbojkašice Srbije igraju u subotu u dva sata po srednjeevropskom vremenu protiv Tajlanda.