LIGA ŠAMPIONA: Zvezda u trileru na Dorćolu srušila Splićane!

31.10.2023. 21:54
VK Crvena zvezda
VK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Neverovatan meč...

Crvena zvezda je do sada pokazala da može da igra sa Jadranom iz Splita a večeras je pokazala da može i da pobedi. Potpuno zasluženo su crveno-beli slavili na svom bazenu 12:11 (3:2, 3:3, 3:3, 3:3). Borbeno, odlični sa igračem manje, uporni kada je rival uspevao da preokrene rezultat. Mišović, Vasić, Basara Seman za nijansu bolji od ostalih mada slabog mesta nije bilo.

„SVAKI ČUČANJ VREDI VIŠE” – „VEČITI” UJEDINJENI U HUMANOJ MISIJI FONDACIJE MOZZARTMozzart

PROBLEM ZA SRBIJU: Odloženo EP u vaterpolu, šansa manje da se ode na Olimpijske igreUroš Stevanović

KUP SRBIJE: Odbojkašice TENT-a u polufinaluŽOK TENT

KUP SRBIJE: Odbojkašice TENT-a u polufinalu

Strelci: Gogov, Radović, Vasić, Basara dva, Subotić, Bursać, Seman, Marković po jedan za Crvenu zvezdu, Harkov pet, Marinić-Kragić dva , Vrlić, Fatović, Anić, Radović po jedan za Jadran. Domaćin je imao igrača više 12-5, peterce 4 – 4, Jadran je beležio 10 – 3 i peterce 3-3.

Zvezda je predvođena Mišovićem odlično počela, golovima Bursaća iz daljine i Semana sa Igračem više. Moglo je i ubedljivije da je Vasić iskoristio zicer. Zatim su Splićani došli do daha. Harkov prvp sa igračem više i zatim iz peterca za 2:2 Prednost je domaćinu doneo Subotić takođe iz peterca pošto je u kontri zaustavljen Vasić.

Pola druge četvrtine je bilo u znaku odbrana, bez pravih prilika. Radović se prvi put upisao sa igračem više za 4:2. Vrlo brzo, za 40 sekundo Splićani su se vratili trećim golom Harkova i preciznim udarcem Fatovića. Seriju su gosti nastavili sa igračem više preko Marinić-Kragića za prvo vođstvo. Ipak, Zvezda je na veliki odmor otišla sa 6:5 zahvaljujući golovima Gogova, prvo iz peterca a zatim i sa igračem više 17 sekundi pre sirene.

Punih pet minuta su Splićani dominirali u trećem delu. Odbranom su uspavali domaćina a u napadu su novom serijom 3:0 stekli prvi put prednost od dva fola 8:6. Bio je to znak za buđenje crveno-belih. Za 157 sekundi agilni Vasić iz peterca, zatim precizni šutevi Basare i Markovića za još jednu minimalnu prednost pred poslednji deo 9:8.

I onda gol koji se retko vidja. Video je golman Anić da mu je kolega Mišović isplivao da spreči kontru i lako ga, sa svog gola lobovao. Zvezda je pre toga bila oštećena za očigledan peterac nad Semanom. Igralo se bez garda, vodili su domaćini 10:9 preko Radovića sada preciznog iz peterca pa Splićani 11:10 i ona preokret odličnih Basare i Vasića.

Imao je Jadran dva napada u poslednjem minutu. Konačno je Harkov zaustavljen od strane sjajnog Mišovića. Vasić je trošio poslednji napad i Jadranu je ostalo devet sekundi da nešto uradi. Dobili su i igrača više ali je udarac Fatovića iz očaja bio neuspešan. Bio je to znak za veliku pobedu, prvu u ovoj sezoni u Ligi šampiona.

FTC ima 12, Jadran iz Splita šest, Zvezda četiri, Jadran iz Herceg Novog dva boda. U narednoj rundi igraju FTC i Crvena zvezda, odnosno Jadran iz Splita i Jadran iz Herceg Novog.