15°C
08.05.2024.
117.1119
108.7491

MOĆNI ORLOVI: Ni 60.000 gledalaca nije pomoglo svetskom prvaku protiv Srbije (FOTO)

25.08.2017. 00:54
Odbojkaška reprezentacija Srbije
Odbojkaška reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Izabranici Nikole Grbića na otvaranju Evropskog prvenstva savladali Poljsku 3:0.

Odbojkaše Srbije ni 60.000 bučnih navijača na Nacionalnom stadionu u Varšavi nije moglo da spreči da sa ubedljivih 3:0 (25:22, 25:22, 25:20) savladaju domaćina i aktuelne svetske prvake, reprezentaciju Poljske, na otvaranju Evropskog prvenstva.

ARGENTINSKI MEDIJI PRENOSE: Velika radost u porodici Mesi (FOTO)

NEŠTO SASVIM NOVO: Ovaj gest Novaka Đokovića oduševiće navijače širom sveta

Poljaci su nešto bolje otvorili prvi set, stigli do 6:4, ali je Srbija, pre svega blokom, uspela da preokrene na 12:11, a zatim dođe i do ubedljivih 20:16 i privede set kraju u svoju korist. Sličan scenario bio je i u drugom setu. Opet su Poljaci prvi poveli i to sa 5:3, ali prednost im nije potrajala, stiglo se do poravnanja pre drugog tehničkog tajm auta, a onda je usledio još jedan naš pakleni finiš seta u kojem je ponovo bila bolja reprezentacija Srbije.

Srbija je treći set počela bolje nego prva dva i povela sa 6:4, da bi na prvi tehnički tajm aut otišla sa 8:7. Petrić je doneo 14:10, a na pauzu se odlazi sa 16:11 za Orlove. Međutim, Srbija je malo popustila i Poljska je stigla do izjednačenja 18:18. Ipak, izabranici selektora Nikole Grbića nisu podlegli pritisku i iskoristili su prvu meč loptu za odličan početak Evropskog prvenstva.