Novi Beograd se mučio sa Jadranom, presudila promena golmana

27.03.2024. 22:11
Golman Lazar Dobožanov
Golman Lazar Dobožanov / Izvor: MN Press

Vaterpolisti Novog Beograda teže nego što se očekivalo pobedili su Jadran iz Herceg Novog sa 15:13 u prvoj utakmici turnira regionalne Premijer lige, koji se održava na bazenu Sportskog centra „11. april“.

Ekipa iz Herceg Novog pružila je izuzetno snažan otpor favorizovanim Novobeograđanima, koji su pitanje pobednika rešili tek u poslednjoj četvrtini. Izabranici trenera Živka Gocića bolje su počeli meč, poveli su sa 6:3, ali gosti iz Crne Gore su u trećoj četvrtini došli do preokreta i poveli sa 9:8.

Morao je trener Novobeograđana Gocić da zameni golmana Frančeska de Mikelisa, koji nije imao svoje veče, a ulaskom Lazara Dobožanova domaći su dobili preko potrebnu sigurnost u odbrani. To ih je ohrabrilo u nastavku, pa su početkom poslednje deonice ponovo stekli prednost (12:11) čime su praktično prelomili meč u svoju korist.

Najefikasniji u ekipi Novog Beograda bili su Nikola Jakšić i Alvaro Granados sa po tri pogotka, dok je Novljane predvodio Ivan Nagaev sa tri gola. Novobeograđani u drugom meču, koji je na programu u četvrtak od 20.15 igraju protiv splitskog Jadrana.

U uvodnom meču ovog turnira, vaterpolisti Juga savladali su Crvenu zvezdu sa 14:13. Crvena zvezda u drugom meču, koji je na programu takođe u četvrtak od 18.15 igra protiv Jadrana iz Herceg Novog.