NOVI PORAZ DELFINA: Posle SAD i Španija bolja od Srbije

30.12.2022. 12:22
Uroš Stevanović
Uroš Stevanović / Izvor: MN Press

Bolje izdanje izabranika selektora Stevanovića.

Vaterpolo reprezentacija Srbije pretprela je na trurniru u Lujvilu i drugi poraz, ovoga puta od selekcije Španije. Izabranici selektora Uroša Stevanovića odigrali su mnogo bolje nego u prvom meču sa domaćom reprezentzacijom SAD koji su  Delfini izgubili sa 16:12, ali to je bilo nedovoljno da se izbegne novi neuspeh: Španija - Srbija 12:11 (1:2, 3:4, 3:2, 5:3).

ISTORIJSKI UGOVOR ZA ISTORIJSKE REZULTATE: Crvena zvezda i Meridianbet u istom timu!

Jasna Šekarić novi selektor Srbije

NAJBOLJI IGRAČ DO 12 godina! Izgleda kao da mu je UNUK toliko star

Srbija je bila angažovanija u prvoj četvrtini. Sa igračem više su pogađali Rašović i Stojanović. Još dva puta je srpska selekcija imala prednost u bazenu. Na drugoj strani Španci nisu iskorostili ni jednu od dve prilike, jedini pogodak je lepim šutem postigao Malarah.

U drugoj četvrtini Srbija je bila bolji rival, posebno je u odbrani bilo nekoliko dobrih akcija. Španci su sva tri gola postigli sa igračem više. Rašović i Radulović su bili precizni iz peteraca. U jednom trenutku je bilo 4:4 ali su do poluvremena Drašović i Stojanović pogodili za prednost od dva gola.

Posle velikog odmora Španci su zaigrali bolje, agresivnije, unervozili su srpski napad. Velo brzo je anulirana srpska prednost. U napadu nije bilo dobrih rešenja ali je Ranđelović vratio mir u igru a posle još jednog izjednačenja Španaca Jakšić je iz trećeg peterca doneo minimalnu prednost.

Pad u igri se osetio u završnom delu. Ni Mitrović ni odbrana nisu delovali kako treba. Raapucao se Granados. Igrač Novog Beograda je u ovom delu igre tri puta pogodio srpsku mrežu. Srbija je preko Vučinića vodila 9:8 da bi Španci preuzeli igru.

Poveli su 10:9, izjednačio je Radulović, još jedan gol za 11:11 je postigao parabolom Rašović da bi Granados 56 sekundi pre kraja stavio tačku. Priliku da izjednači nije realizovao Vučinić.

SRBIJA: Filipović, Dimitrijević, Rašović 2, Ranđelović 1, Martinović, Lazić, Drašović 2, Jakšić 1, Janković, Ubović, Stojanović 2, Vučinić 1, Mitrović, Radulović 2.

ŠPANIJA: Agire, Valera, Granados 5, Sanahuja, Biel 1, Larumbe 1, Paul, Kabanas, Taul 1, Asensio 2, Malarah 1, Bustos 1, Gomila, Motos.

Naredne dve utakmice reprezentacija Srbije na turniru u Lujvilu  igraće se 2. i 3. januara, prvo sa Španijom pa sa SAD.

Najnovije vesti o sportu možete naći OVDE.