27.10.2019. 20:09
Rukomet
Rukomet / Izvor: MN Press

Slavila je i Austrija.

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Slovenije sa 30:24 (16:10) u Mariboru u drugoj kontrolnoj utakmici ove nedelje.  Utakmice sa Austrijom (30:32) i Slovenijom bile su poslednje provere pred završne pripreme za Evropsko prvenstvo 2020 koje počinje 9. januara.

ODLIČAN POČETAK: Srbija UBEDLJIVA protiv Češke

ITF POATJE: Titula za Ninu Stojanović (FOTO)

ATP BAZEL: Federer LAKO do jubilarnog trofeja u rodnom gradu (FOTO)

Vođstvo Slovenaca 5:2 posle serije golova Henigmana i Doleneca, nateralo je srpsku klupu na tajm-aut već u sedmom minutu. Dogovor je urodio plodom, a Orlovi su već pet minuta kasnije golovima Stefana Vujića, Nemanje Zelenovića i Vanje Ilića došli do 6:6. Posle efektnog gola Darka Stevanovića za 7:7, Slovenci koriste par tehničkih grešaka srpskog tima i uglavnom kažnjavaju sve preko efikasnog krila Maria Šoštarića (12:8). Tri minuta pre kraja poluvremena, Gaber donosi Sloveniji po prvi put +5 (14:9), a na poluvreme se odlazi sa 16:10.

Austrija prejaka za Orlove, golman Srbije dao gol

Zaigrali su Orlovi motivisano u nastavku sa Aleksom Kolakovićem u ulozi organizatora igre. Golovi srednjeg beka Sen Rafaela približili su Srbiju na 17:13, ali Slovenci nisu dozvolili rezultatsku neizvesnost. Poveo je slovenački napad iskusni Dean Bombač, čija su rešenja održavala prednost domaćeg tima (23:17, 44.). Došao je tim Veselina Vujovića do maksimalnih +8 (27:19) u 51. minutu, ali su raspoloženi Vladimir Cupara i desno krilo Bogdan Radivojević uspeli da zaustave Slovence u samoj završnici i drugo poluvreme završe u egalu - 30:24.

SLOVENIJA - SRBIJA 30:24 (16:10)

DVORANA: "Tabor" (Maribor)

GLEDALACA: 1.000

SLOVENIJA: Kastelic šest odbrana, Zaponšek pet odbrana, Henigman 3, Dolenec 3, Šoštarić 4, Skube 2, Kodrin 1, Suholežnik 2, Zarabec 3, Gaber 3, Cehte 1, Bombač 5, Janc 3

SRBIJA: Milosavljev pet odbrana, Cupara sedam odbrana, Obradović 2, Vujić 2, Zelenović 3, V. Ilić 2, Stevanović 1, Radivojević 5, Kolaković 2, Nikolić 3, Marsenić 2, Crnoglavac 1, Nikolić 1.

Pogledajte kako izgleda Milica Starović

NEKADA JE BIO ŽELJA VEČITIH: Zvezda ili Partizan? Stanisavljević OTKRIO čiji bi poziv RADIJE prihvatio!

PETROVIĆ: Ni Totenhemu ni Bajernu neće biti lako na Marakani (FOTO)

O SVEMU POMALO: Nikolić o Ligi šampiona, velikom Marinu, mladoj reprezentaciji... (FOTO)

ARANĐELOVČANKA KOJA JE POKORILA PLANETU: Evo kako je Jovana Preković došla do svetskog ZLATA, a sada CILJA Olimpijadu (FOTO)

VAZDUHOPLOVAC VISOKO POLETEO: Braća Cerović BLAGO Zemunaca!