SMEŠI SE TRIPLETA: Partizan počistio Radnički za finale Superlige

10.04.2023. 19:58
OK Partizan
OK Partizan / Izvor: MN Press

Još jedan korak.

Odbojkaši Partizana savladali su Radnički iz Kragujevca 3:0 (25:20, 25:21, 25:21) i u drugom meču polufinale serije i tako se plasirali u finale domaće Superlige.

DIREKTOR FERARIJA: Red Bul dobio blagu kaznu

Džošua u ringu tek krajem godine

Raznet automobil Đorđa Višackog

Izabranici Bojana Janića su posle brejka u Kragujevcu opravdali ulogu favorita i u duelu u Beogradu i pokušaće u finalnoj utakmici da dođu do trećeg trofeja u sezoni.

Protivnika bi mogli da saznaju već večeras ukoliko Spartak savlada Vojvodinu.

Drugi polufinalni meč nije obeležila kvalitetna odbojka, ali to i nije bilo najvažnije momcima u crno-belim dresovima.

Partizan je od starta prvog seta kontrolisao meč i već u ranoj fazi stekao prednost od pet poena. Gosti su uspeli da dođu do 19:17, ali potom sledi serija domaćih od 6:3 i prvi set je bio u vitrinama.

U drugom setu znatno veći otpor Radničkog, vodili su gosti u većini ovog dela igre, ali su crno-beli sredinom seta uspeli da preokrenu situaciju i u završnici reše i ovaj set u svoju korist.

Taj epilog kao da je ubio u pojam goste koji su se potpuno predali i treći set je bilo puko odrađivanje posla izabranika Bojana Janića.

Treći set je obeležila i nesvakidašnja situacija. Naime, Radnički je prijavio pogresne pozicije na startu ovog dela igre. Nisu znali da se kreću na pogrešnim pozicijama gosti, pa su sudije dodeljivale poene Partizanu zbog toga.

Iz Partizana su čak dozvolili da se resetuju pozicije, ali to propozicije nisu dozvoljavale.