DRAMA U PET SETOVA: Partizan slomio Zvezdu u majstorici i plasirao se u polufinale Superlige

04.04.2023. 20:47
OK Partizan
OK Partizan / Izvor: MN Press

Triler meč.

Odbojkaši Partizana plasirali su se u polufinale plej-ofa Superlige Srbije pošto su savladali Crvenu zvezdu 3:2 (26:24, 23:25, 25:21, 19:25, 15:7) u majstorici.

IAKO JE U PENZIJI: Amir Kan zbog dopinga suspendovan na dve godine

"KO KAŽE DA ZNA NEŠTO O NJEGOVOM STANJU - NE ZNA" Šumaherov prijatelj zapravo ide u posetu legendi, poslao je poruku svima

RUSIMA DATO "ZELENO SVETLO": Mogu da učestvuju na Svetskom prvenstvu

Posle dva duela prepuna tenzija i dva trijumfa gostiju, crno-beli su uspeli da odbrane domaći teren i rezervišu mesto među četiri najbolje ekipe, a tamo ih čeka Radnički koji je takođe slavio u trećem meču protiv Mladog radnika. U drugom polufinalu sastaju se Vojvodina i Subotica.

Partizan je uspeo da osvoji prvi set i to posle preokreta. Zvezda je imala čak plus pet u jednom trenutku, ali i to im je bilo malo, pa su crno-beli dobrom serijom sredinom seta uspeli da se prvo vrate u set, a potom i iskoriste prvu set loptu.

U drugom delu meča, zamena uloga. Partizan je bio taj koji je imao četiri poena razlike, ali su dozvolili sebi  da prokockaju i 22:19, pa je tim Nikole Matijaševića poravnao rezultat.

Odbojkaši Partizana
Odbojkaši Partizana / Izvor: Srbija Danas

Crno-beli u trećem setu nisu dozvolili novu grešku, kontrolisali su rezultat tokom celog toka i na kraju ponovo došli do vođstva. Koliko su bili slični prvi drugi, toliko su identičan tok imali i treći i četvrti set.

Kao i u prvom slučaju, po set za svakoga i sve je rešeno u petom setu.

Odlučujući deo igre bolje je otvorio Partizan, prvi su crno-beli otišli na prednost od dva poena (5:3).

Nisu urodili plodom ni tajmauti Matijaševića, rasla je neprestano prednost crno-belih, da bi na kraju rešili peti set rezultatom 15:7.