POSLE 32 GODINE: Partizan je osvajač kupa Srbije

06.03.2022. 18:57
OK Partizan
OK Partizan / Izvor: MN Press

Sjajno finale u Lajkovcu.

Odbojkaši Partizana osvojili su kup Srbije pobedom u finalu protiv Mladog Radnika 3:1 (25:17, 23:25, 25:15, 25:22).

UBEDLJIVO: Novi Beograd savladao Mornar

Novosadski veslači i kajakaši jedinstveni: Veslačka staza na Šodrošu nama će omogućiti VRHUNSKE USLOVE za trening

REGIONALNA LIGA: Zvezda pobedom poslala Bokelje u niži rang

Crno-beli su tako uspeli da prekinu post od 32 godine bez trofeja kupa države.

Puleni trenera Janića su u prvom setu rano stekli suficit od tri poena i uspevali su da održe tu prednost do samog kraja seta, koji su rešili u svoju korist rezultatom 25:17.

U drugom delu igre je bilo mnogo neizvesnije, timovi su se smenjivali u vođstvu, da bi na kraju Radnik uspeo u završnici da prelomi i dođe do poravnanja - 25:23.

Treći set je potpuno pripao crno-belima, dominirali su od samog starta i bili ubedljivi - 25:15.

Pokušali su gosti iz Požarevca da dođu do petog seta, ali je Partizan odbio sve napade i došao do trofeja kupa.

Najviše poena je imao Kanađanin Nejtan Delgajdis (19). Novica Bjelica je duel završio sa 14 poena. Kapiten Lazar Marinović je postigao 13, a Milutin Nejić poen manje.

Mladen Bojović je bio najbolji u poraženom timu sa 21 poenom, dok je Vanja Eremić dodao 12 poena.