UZALUD NEREDI, PREKID I HAOS: Partizan je osvojio Kup Srbije!

13.04.2024. 21:09
Partizan - Vojvodina
Partizan - Vojvodina / Izvor: MN Press

Rukometaši Partizana osvojili su Kup Srbije, pošto su u finalu pobedili Vojvodinu u Novom Sadu. Rezultat je na kraju bio 29:28 za crno-bele.

Regularni deo je završen rezultatom 19:19. U finišu meča, tačnije u 53. minutu, utakmica je prekinuta zbog haosa u kome su učestvovali navijači oba tima, a koji su započeli Novosađani.

Usledili su produžeci dva puta po pet minuta posle kojih je takođe bilo nerešeno - 24:24. Vojvodina je propustila veliku šansu za trijumf pošto je bukvalno u poslednjem sekundu imala sedmerac, ali ga nije iskoristila. Marjanović je odbranio penal Vorkapiću.

U penal-seriji Partizan je bio uspešan u svim pokušajima, a pobedu je doneo Popović za konačnih 29:28 u korist crno-belih. Prethodno je Pukovski pogodio prečku pri rezultatu 27:27, što je bio jedini promašaj u penal-seriji.

Partizan je inače na pobedu protiv Vojvodine čekao osam godina.