20°C
15.05.2024.
117.1216
108.2155

PROMENA U GENERALNOM PLASMANU: Martin pobedio u sprint trci i došao do prvog mesta u šampionatu

14.10.2023. 10:55
Horhe Martin
Horhe Martin / Izvor: Profimedia

Frančesko Banjaja završio na osmoj pozciji.

Vozač Pramak Dukatija Horhe Martin pobednik je sprint trke u Indoneziji pošto je na stati Mandalika bio najbrži posle 13 krugova.

NAJSTARIJA STAZA OSTAJE U KALENDARU: Formula 1 na Spa Frankošampu do 2025

POBEDA ZLATA VREDNA: Evo šta je Zvezda donela i zašto je baš ovo bilo BITNO

PET NOVIH SPORTOVA NA OLIMPIJSKIM IGRAMA: Jedan ćemo gledati PRVI PUT od 1900. godine

Ovom pobedom Martin je preuzeo vođstvo u generalnom plasmanu pošto sada ima 328 poena, sedam više od branioca titule Frančeska Banjaje koji je sprint trku završio na osmoj poziciji.

Drugo mesto osvojio je Luka Marini, koji je ranije danas osvojio pol poziciju za sutrašnju trku, dok je na trećoj poziciji sprint trku završio Marko Beceki. Među 10 najboljih u sprintu završili su Maverik Vinjales, Fabio Kvartararo, Dabio Di Đanantonio, Enea Bastijanini, Frančesko Banjaja, Džek Miler i Migel Oliveira.