A IMALE SU IH U ŠACI: Srpske rukometašice ipak poražene od olimpijskih šampionki

11.12.2021. 19:33
Srbija - Francuska
Srbija - Francuska / Izvor: Profimedia

Šteta.

Rukometašice Srbije nisu uspele da naprave iznenađenje u meču drugog gola druge faze prvenstva sveta. Posle velikih uzbuđenja i odlične igre, poražene su od olimpijskih šampionki Francuskinja, na kraju je bilo 22:19 (9:12).

HAMILTONOVA SUZA VEĆ POŠLA: Maks Ferštapen startuje sa pol pozicije u ODLUČUJUĆOJ TRCI

KO JE PREPOZNAO LJUBIMCA DELIJA? Partizanovci ga ne pamte po dobru, sad je DRUGI ČOVEK (FOTO)

NAĐENE I SLIKE NA KOJIMA SE SKINULA: Rukometašice Srbije raspametile na Svetskom prvenstvu, a NAROČITO ONA! Preko noći stigla OGROMNA POPULARNOST (FOTO)

Ekipa Uroša Bregara je prvo poluvreme završila izvanredno, serijom 6-0 za vođstvo 12:9. Međutim, brzo su Srpkinje to prosule, jer su Francuskinje odgovorile sa 4-0 na startu drugog poluvremena.

Međutim, Srbija je opet preokrenula, kao što je učinila i u prvom poluvremenu. Čak pet napada je Srbija imala da se odlepi na +2, nije uspela da ih realizuje.

Briljantna Jovana Risović činila je čuda na golu, skidala zicere, ali napad Srbije bio je previše inertan u tim trenucima, tj. sve od sjajnog loba Lišćević za 18:17 u 51. minutu. Poslednju priliku Srbija je imala pri zaostatku 19:18, ali tada je Radojević promašila sedmerac.

Na drugoj strani je Zadi pogodila sa sedam metara, a Francuska je privela utakmicu kraju.

Najefikasnija kod Srbije bila je Tamara Radojević sa pet golova, Jovana Stoiljković dodala je četiri, a Liščević, Petrović i Stamenić po dva. Za Francusku je Zadi dala šest golova.

U poslednjoj rundi, ekipa Uroša Bregara sastaće se sa Slovenijom, u ponedeljak od 18 časova, ali već je poznato da Francuska i Rusija idu u četvrtfinale.

Najnovije vesti iz sveta sporta nađite OVDE.