KRAJ SNA O ČETVRTFINALU: Srpkinje poklekle u finišu meča!

07.12.2023. 17:13
Rukometašice Srbije
Rukometašice Srbije / Izvor: Profimedia

Poljakinje ipak bolje...

Rukometašice Srbije poražene su danas u danskom Herningu od selekcije Poljske rezultatom 22:21 u grupi 3 druge faze Svetskog prvenstva.

Katarina Milutinović u polufinalu trka na 100 m slobodnim stilom i 50 m leđnoPlivanje

Katarina Milutinović u polufinalu trka na 100 m slobodnim stilom i 50 m leđno

NIŠTA OD ČETVRTFINALA KUPA IZAZIVAČA: Odbojkašice Uba poražene i u revanšuŽOK Ub

NIŠTA OD ČETVRTFINALA KUPA IZAZIVAČA: Odbojkašice Uba poražene i u revanšu

Strikland uporedio MMA i američki fudbal: "Poenta priče je da samo idioti žele da budu borci"Šon Strikland, Šon Striklend

Srpkinje su bile veoma dobre u prvom poluvremenu. Otvorile su meč sa 4:0 i do kraja je njihova prednost iznosila tri ili četiri gola razlike. Posle 30 minuta igre bilo je 13:10 za naš tim.

U nastavku je Srbija pala i na kraju se raspala.

Poljska se vratila, pa se u poslednjih 10 minuta ušlo u potpunom egalu.

U neizvesnoj završnici bolje se snašla Poljska i stigla do trijumfa, kojim je Srbiju ostavila bez šansi da se domogne četvrtfinala, u koje će proći dve najbolje ekipe iz grupe.

Najefikasnija u redovima Srbije bila je Sanja Radosavljević sa šest golova, pet je dodala Marija Laništanin, dok je Emilija Lazić postigla četiri gola. Kod Poljske su se istakle Karolina Kočanijak sa šest, odnosno Monika Kobilska i Magda Balzam sa po četiri pogotka.

Naša selekcija je sada bez bodova iz tri odigrana meča, dok Poljska ima četiri boda i ostala je u konkurenciji za plasman u četvrtfinale.

Srbiji predstoje još mečevi sa Nemačkom (subota, 18.00) i Japanom (ponedeljak, 15.30).

Večeras se u ovoj grupi sastaju Nemačka – Rumunija i Danska - Japan.