VELIKI KORAK KA SP: Srpkinje slavile u Turskoj!

07.04.2023. 18:12
ženska rukometna reprezentacija Srbije
ženska rukometna reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Važna pobeda...

Ženska rukometna reprezentacija Srbije savladala je selekciju Turske rezultatom 33:24 (15:10) u prvom meču baraža za odlazak na Svetsko prvenstvo.

PREMINUO ČOVEK KOJI JE OSTAVIO VELIKI TRAG: Ogromah udarac za srpski vaterpolo

DEMANTI NAPADA NA VESELINA VUKOVIĆA: Oglasio se zastupnik porodice srpskog rukometaša

SRPRSKI RVAČI SE SPREMAJU ZA EP: Nemeš veruje da je red na njega da osvoji medalju

Stečena je ogromna prednost pred revanš koji će se u sredu od 18.00 odigrati u Sportskom centru "Voždovac" (Banjica) u Beogradu.

Ulaz za taj meč biće besplatan odlukom Rukometnog saveza Srbije, ali će svi zainteresovani morati unapred da trebuju karte.

Planetarni šampionat za rukometašice odigraće se u decembru u Švedskoj, Norveškoj i Danskoj.

Ovaj dvomeč je od posebnog značaja za Kristinu Liščević, Jovanu Stojiljković i Jelenu Lavko koje se opraštaju od reprezentativnog dresa.

Turska je imala izuzetno snažnu podršku sa tribinama u dvorani u Giresunu i na krilima toga je na startu povela sa 2:1.

Međutim, vrlo brzo je na videlo isplivao mnogo veći kvalitet koji imaju srpske igračice, posebno u timskoj igri na ovakvom nivou.

Obe selekcije su u uvodnih 20-ak minuta pravile tehničke greške i probijanja, ali su se prve nervoze oslobodile naše devojke.

Konstantno su tokom prvog poluvremena imale gol ili dva viška, a u samoj završnici su sa tri oduzete lopte i lakim golovima u kontri došle do velikih 15:10 uoči odlaska na odmor.

U nastavku je Srbija konstantno uvećavala razliku i ona je najpre u 39. minutu bila +6, u 44. minutu +8, a četiri minuta kasnije i krajnjih devet golova razlike.

U jednom trenutki na semaforu je pisalo i 21:31 u korist tima Saše Bregara, ali svakako je ubedljiv trijumf garant za siguran plasman na Svetsko prvenstvo i spektakl u revanš u sredu u Beogradu.