SENZACIJA: Džudisti OJK Beograda osvojili Ligu šampiona, Zvezdi bronza

09.12.2023. 18:29
Džudo
Džudo / Izvor: Profimedia

U finalu pobeđen grčki Aris.

Džudisti OJK Beograda osvojili su titulu prvaka Evrope, pošto su večeras u finalu završnog turnira Lige šampiona u Beogradu savladali grčki Aris rezultatom 3:0.

STEVANOVIĆ OKUPIO DELFINE: Vaterpolisti Srbije počeli pripreme za Evropsko prvenstvoUroš Stevanović

Miks štafeta Srbije u finalu na Evropskom prvenstvu u OtopenijuAnja Crevar

Miks štafeta Srbije u finalu na Evropskom prvenstvu u Otopeniju

MOK PRELOMIO: Rusi i Belorusi mogu da učestvuju na Igrama u ParizuOlimpijske igre

MOK PRELOMIO: Rusi i Belorusi mogu da učestvuju na Igrama u Parizu

OJK Beograd je do senzacionalnog rezultata došao nakon što je prethodno u polufinalu savladao favorizovani Pari Sen Žermen. Na putu do najvećeg uspeha u srpskom klupskom rvanju su u sjajnim mečevima bili bolji i od Proletera iz Zrenjanina i gruzijskog Fajtera rezultatom 3:2.

Džudisti Crvene zvezde, koji su na prethodna dva završna turnira bili vicešampioni, osvojili su bronzanu medalju, pošto su u meču za treće mesto bili bolji od španske Stabije rezultatom 3:0. Zvezda je na startu turnira savladala francuski Šatrovil 3:0, da bi u polufinalu poražena od grčkog Arisa 3:2. Bronzu je na kraju uzeo i Pari Sen Žermen.

Zvezdine devojke osvojile su peto mesto, pošto su u jednom od dva meča za bronzanu medalju poražene od Galatasaraja 3:2. Takođe, peto mesto osvojile su džudistkinje Proletera, koje su poražene od francuskog Red Stara 3:1.

U finalu džudistkinje Pari Sen Žermena savladale su zemljakinje iz ekipe Ponto rezultatom Završnom turniru prisustvovali su ministar sporta Zoran Gajić, predsednik Džudo saveza Srbije Ivan Todorov, a specijalni gost bio je čuveni fudbaler Predrag Mijatović.