SP BARI: Srbija posle preokreta stigla do pobede nad Tunisom (FOTO)

15.09.2018. 19:00
Odbojkaška reprezentacija Srbije
Odbojkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Foto: Promo

Izabranici selektora Nikole Grbića upisali drugu pobedu za redom.

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je u trećem kolu selekciju Tunisa rezultatom 3:1 (20:25, 25:20, 25:21, 25:20) u Bariju.

SVETSKI KUP: Srbija zaustavljena u polufinalu, Mađarima pripao klasik (FOTO)

Ivana Španović oduševila mlade olimpijce pred put u Buenos Ajres

Tokom celog prvog seta ekipa Tunisa je imala prednost od poen do dva, nisu uspevali izabranici selektora Nikole Grbića da ugroze rezultat. Bilo je nekoliko puta izjednačen rezultat, ali je u samoj završnici Tunis bio koncentrisaniji i osvojio taj segment igre 25:20.

SP PLOVDIV: Vasić i Beđik deveti na svetu

I drugom setu je viđena slična situacija. Opet je na prvi tehnički tajm-aut stigla selekcija Tunisa, posle grešaka srpskih reprezentativaca. Ništa nije funkcionisalo u igri Srbije, a prednost Tunisa je sve više rasla. Ipak, skupili su energiju, napravili značajnu seriju i stigli do izjednačenja 10:10. Luburić uspeva da odvede Srbiju i na +2, ali su onda usledili loši smečevi, međutim uspeli su da održe malu prednost. Krajem seta igra Srbije se poboljšala, proradio je i Uroš Kovačević i Srbija izjednačava rezultat u setovima.

Konačno je Srbija dobro počela set, ali su olako ispustili prednost. Imali su šansu da odu na +3, međutim rezultat je bio 10:9. I na drugi tehnički tajm-aut Srbija je imala prednost (16:12) i do kraja seta nije dozvolila rivalu da ugrozi rezultat. Odlični servisi Lisinca i smirena igra u polju dovela je i do mirne završnice.

Odličan start Srbije, najviše zaslugom servisima Ivovića. Vodila je Srbija 5:1, ali je lako to izgubila i dopustila protivniku da preokrene na 9:8. Ivović nastavlja sa odličnim servisima i ponovo dovodi Srbiju u vođstvo i stiže do +3, ali je ponovo lako protivnik uspeo da izjednači. Ipak, na drugi tehnički tajm-aut odlazi se sa minimalnom prednošću selekcije Srbije. U pravo vreme Srbija pravi seriju koja joj omogućava da završi meč i upiše nova tri boda.

U prvom kolu grupe C Srbija je izgubila od reprezentacije Sjedinjenih Američkih Država, dok je u drugom kolu zabeležena i prva pobeda nad selekcijom Kameruna. Sledeći meč izabranici Nikole Grbića igraće protiv Australije u nedelju 16. septembra od 20.30.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.