SP U BOKSU: Magomedov u četvrtfinalu, za medalju protiv Kubanca

31.10.2021. 22:35
Sadam Magomedov
Sadam Magomedov / Izvor: MN Press

Aličić i Babić eliminisani.

Srpski bokserski reprezentativac Sadam Magomedov plasirao se u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Beogradu, u kategoriji do 92 kg, pošto je večeras ubedljivo savladao Džemala Bošnjaka iz Bosne i Hercegovine rezultatom 5:0.

NOVI MANDAT: Lalović ponovo izbaran za predsednika Svetske rvačke federacije

MINISTAR UDOVIČIĆ NA IZBORNOM KONGRESU PORUČIO: Dobrodošli u Srbiju, zemlju u kojoj se sport živi i slavi

SJAJNA VEST ZA NAVIJAČE: Besplatno do kraja na Svetskom prvenstvu u boksu

Magomedova samo još jedan korak deli do medalje, ali najteži mogući, pošto će rival u četvrtfinalu biti dvostruki olimpijski šampion i četvorostruki svetski prvak Kubanac Hulio Cezar La Kruz, koji je lako savladao Iranca Tufana Šarifija 5:0.

Ranije danas, eliminisani su Semiz Aličić, u kategoriji do 60 kg, porazom od Litvanca Edgarasa Skurdelisa 5:0, odnosno Vladan Babić (+92 kg), koji je završio je takmičenje porazom od Azerbejdžanca Mahameda Abdulajeva 5:0.