SP U RUKOMETU: Orlovi sjajnim drugim poluvremenom savladali Bahrein (FOTO)

19.01.2019. 19:48
rukometna reprezentacija Srbije
rukometna reprezentacija Srbije / Izvor: Reuters

Srbija će sutra igrati za 17. mesto.

Rukometaši Srbije savladali su Bahrein rezultatom 32:27 (15:17) na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj i Danskoj u okviru doigravanja za 17. mesto na šampionatu.

ZVANIČNO: Crvena zvezda ostala bez još jednog igrača (FOTO)

ABA LIGA: Partizan se kockao u Zadru! Crno-beli bili nadomak PORAZA, a onda je PEJDŽ odigrao meč SEZONE (VIDEO+FOTO)

Srpski rukometaši su dobro otvorili utakmicu i brzo poveli sa 7:3, ali je onda usledila serija Bahreinaca 12:5. Ipak, naša reprezentacija je do poluvremena uspela da smanji zaostatak na minus dva (15:17). Orlovi su sjajno odigrali drugo poluvreme u kom su postepeno smanjivali prednost, a zatim i došli do potpunog preokreta u završnici.

Najefikasniji u reprezentaciji Srbije je bio Vanja Ilić sa čak devet golova, pet je postigao Stefan Vujić, a po četiri Vukašin Vorkapić i Bogdan Radivojević.

Nenad Peruničić
Nenad Peruničić / Izvor: Reuters

Srbija će utakmicu za 17. mesto igrati sutra od 20.30 časova protiv Argentine koja je savladala Austriju sa 24:22.

Pogledajte kako izgleda srpska odbojkašica Jovana Brakočević.