SP U RUKOMETU: Srbija poražena u borbi za 17. mesto (FOTO)

20.01.2019. 22:00
Rukometna reprezentacija Srbije
Rukometna reprezentacija Srbije / Izvor: Reuters

Orlovi izgubili na poslednjem meču na Mondijalu.

Rukometna reprezentacija Srbije porazom je završila učešće na Svetskom prvenstvu koje se održava u Nemačkoj i Danskoj. Izabranici Nenada Peruničića su u utakmici za 17. mesto izgubili od Argentine rezultatom 30:28.

OVAKVOG GA NIKAD NISMO VIDELI: Mitrović IZGUBIO živce! Fulam OSTAO bez bodova (VIDEO)

DERANE, ŠTA TO RADIŠ: Jokić za vreme meča FLERTOVAO sa devojkom i tražio joj broj telefona (VIDEO)

Na početku meča su Argentinci u tri navrata imali po gol prednosti, ali je onda usledila serija Orlova 5:0 posle koje je rezultat bio 7:3 za našu reprezentaciju, ali su Gaučosi imali spreman odgovor i ubrzo su došli doizjednačenja 7:7. Od tog momenta je, ipak, Srbija ponovo preuzela kontrolu nad utakmicom i rezultat na poluvremenu je bio 15:13 za našu selekciju. Najefikasniji Orlovi u prvih pola sata su bili Stefan Vujić i Nemanja Ilić koji su po tri puta tresli protivničku mrežu.

Srbija je konstantno bila u vođstvu tokom drugog poluvremena, ali je sredinom tog dela igre Argentina uspela da izjednači na 21:21. Međutim, Orlovi nisu dozvolili rivalu da preokrene rezultat, pa se Srbija ubrzo ponovo odlepila na dva gola prednosti. Kada se ušlo u poslednjih deset minuta meča Gaučosi su sjajno iskoristili prednost igrača više i došli su do prednosti po prvi put još od uvodnih minuta utakmice (25:24). Ipak, Srbija je serijom 4:1 došla do dva gola prednosti, ali su Argentinci uspeli da dođu do novog preokreta i povedu 29:28, a ubrzo su novim golom postavili konačan rezultat.

Svetsko prvenstvo se završava za sedam dana kada će u danskom Herningu biti odigrano finale.

Pogledajte kako izgleda srpska odbojkašica Jovana Brakočević.