SP U VATERPOLU: Srbija SLAVILA posle peteraca! Fenomenalni Mandić

25.07.2019. 08:28
Dušan Mandić
Dušan Mandić / Izvor: MN Press

Uzbudljiv meč.

Vaterpolisti Srbije su ostali bez medelja na Svetskom prvenstvu, ali su pokazali da i kada nije previše bitno mogu da odigraju dorbo. U borbi za plasam od petog do osmog mesta savladana je Nemačka i to posle izvođenja peteraca. Sjajn je bio Dušan Mandić sa šest pogodaka.

SAVIĆ I ĆUK NEMAJU DILEMU: Sve je bilo LOŠE, sami smo KRIVI

SRUŠEN JE FELPSOV REKORD: Mađar plivao kao nikada do sada! (FOTO)

PROBLEM ZA RIKARDA: Australijanac na sudu zbog 10 miliona funti

Nemci su imali dva gola prednosti u zadnjoj deonici, ali Savićevi izabranici su u poslednjem minutu stigli do izjednačenja 12:12 (3:3, 3:3, 2:3, 4:3). Kod peteraca Srbi su bili neumoljivi (pogodili sve, dok su Nemci promašili jedan) i slavili smo ukupnim rezultatom 17:16.

Golove za Srbiju postigli su: Dušan Mandić 6, Đorđe Lazić 2, Viktor Rašović 3, Ognjen Stojanović 2, Strahinja Rašović 1, Radomir Drašović 2, Nikola Dedović 1.

Rezultati po četvrtina su bili ujednačeni. Prve dve su završene 3:3, dok su treću dobili Nemci sa 3:2, a Srbija poslednju sa 4:3.

U mečevima za plasman SAD su za deveto mesto savladale Crnu Goru sa 10:9, dok je za 11. poziciju Japan rutinski sa 15:5 slavio protiv južne Afrike.

Srbija će za peto mesto igrati protiv Australija koja je 9:8 savladala Grčku.